×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Vecpuišu ballītē atrod labi saglabājušos ziloņa priekšteča kaulus

Foto: Randall Gann/New Mexico Museum of Natural History and ScienceFoto: Randall Gann/New Mexico Museum of Natural History and Science

“Elephant Butte” (“Ziloņa kalna”) Ezera parks Ņūmeksikā tā nodēvēts peldošam zilonim līdzīgā atstatu stāvošā kalna dēļ; bet nu šis vārds ieguvis vēl arī simbolisku nozīmi, jo vecpuišu ballītes dalībnieki tajā uzdūrušies aptuveni trīs miljonus gadu vecam stegomastodona – mamutu un ziloņu aizvēsturiskā senča – žokļakaulam, ziņo portāls livescience.com.

Puiši pamanīja kaulus, no kuriem bija nopūstas smiltis, pie Riograndes upes. Viņi paraka, nofotografēja savu atradumu un aizsūtīja fotogrāfijas uz Ņūmeksikas Dabas vēstures un zinātnes muzeju. Ieinteresētie peleontologi devās pārbaudīt atradumu un identificēja to kā stegomastodona žokli.

Muzeja paelontologs Gerijs Morgans atzina, ka šajā apvidū tūristi nereti uzduroties fosilijām, taču tik pilnīgu mastodona skeleta fragmentu gan līdz šim neesot izdevies atrast.

Saglabājušās stegomastodonu skeleta daļas liecina, ka tie bijuši aptuveni 2,7-3 metrus augsti un trīs līdz piecas tonnas smagi dzīvnieki. Tie pilnībā izmira pirms aptuveni 10 000 gadiem, un paleontologi vēl aizvien nav pārliecināti par iemesliem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+