Latvijā
Rīga

Vecrīgā alus dārza vietā būvēs viesnīcu 14


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Vecrīga. Foto – LETA

Kompānijai AS “Amberstone Group” piederošā SIA “ASG 3” izsludinājusi atklātu ideju konkursu par četrzvaigžņu viesnīcas izveidi bijušā Vecrīgas alus dārza “Doma dārzs” vietā, liecina Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā publicētais paziņojums.

Četrzvaigžņu viesnīcas jaunbūve plānota Tirgoņu ielā 1. Konkrētais zemes gabals atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklī “Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs” un vienlaicīgi ir UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas “Rīgas vēsturiskais centrs” teritorijā.

Viesnīcas jaunbūve ir projektējama kā pilnvērtīgi funkcionējoša viesnīca. Tai ir jāpapildina un jānobeidz Doma laukuma apbūves perimetrs, tāpēc tai ir jābūt arhitektoniski saistošai un izteiksmīgai ēkai, atzīmē “ASG 3” pārstāvji.

Konkursa nolikumā teikts, ka pretendentiem jāizstrādā viesnīcas pilsētbūvnieciskais un arhitektoniskais risinājums, konkursa programmas un noteikumu prasībām atbilstīgas projekta ideju skices. Izmantojot radošu sacensību un nodrošinot vispusīgu piedāvājumu salīdzinājumu, konkursa rīkotāji plāno iegūt iespējami labākos priekšlikumus, kurus varētu ņemt par pamatu četrzvaigžņu viesnīcas būvprojekta izstrādei.

Par konkursa dalībnieku, saņemot konkursa noteikumus un programmu un, atbilstoši tiem, iesniedzot konkursa darbu, var kļūt projektēšanas uzņēmumi, kā arī arhitekti, kuriem atbilstoši normatīvajiem aktiem ir patstāvīgas arhitekta prakses tiesības. Konkursa dalībniekam ir jābūt pieredzei vismaz viena pēc apmēra līdzīga objekta jaunbūves tehniskā projekta izstrādē, kas akceptēts būvvaldē, vai izdotajā būvatļaujā ir veikta atzīme par projektēšanas nosacījumu izpildi.

Atklātais konkurss tiks organizēts vienā kārtā, taču labākā rezultāta iegūšanai konkursa žūrija varēs lemt arī par labāko darbu arhitektūras sacensības turpināšanu konkursa otrajā kārtā, ja pirmajā kārtā nebūs izdevies iegūt atbilstošas kvalitātes rezultātus.

Konkursa rezultātus apkopos un lēmumu par labāko darbu pieņems žūrija, kuras priekšsēdētājs būs “ASG 3” pārstāvis Jānis Vilisons. Tāpat žūrijā darbosies “ASG 3” pārstāvji Vadims Muhins un Agris Grīnbergs, “ASG 3” pieaicināts būvniecības eksperts Aleksandrs Požarskis, Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis Artūrs Lapiņš, kurš būs žūrijas komisijas priekšsēdētāja vietnieks. Vēl žūrijas darbā būs iesaistīta Rīgas pilsētas Būvvaldes pārstāve Agrita Maderniece, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāve Liesma Markova un Rīgas pilsētas pašvaldības aģentūras “Rīgas pilsētas arhitekta birojs” pārstāvis Jānis Krastiņš.

Lēmumu par konkursa rezultātiem žūrija pieņem četru nedēļu laikā pēc darbu iesniegšanas termiņa beigām. Darbu iesniegšanas termiņš ir 2018.gada 16.janvāris.

Godalgoto konkursa darbu autori par pirmo vietu saņems 7000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), otro vietu ieguvušais darbs saņems 5000 eiro bez PVN, bet trešo vietu ieguvušais darbs saņems 3000 eiro bez PVN.

Visi konkursa darbi un konkursa žūrijas protokols tiks publicēts Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā “www.latarh.lv”.

“Firmas.lv” dati liecina, ka “ASG 3” dibināta 2016.gada 22.septembrī, uzņēmuma pamatkapitāls ir 3000 eiro. SIA “ASG 3” pilnībā pieder AS “Amberstone Group”, kas savukārt ir “ABLV Bank” piederoša holdingkompānija.

LA.lv