×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
24. novembris, 2017
Drukāt

Vecrīgā alus dārza vietā būvēs viesnīcu (14)

Vecrīga. Foto - LETAVecrīga. Foto - LETA

Ilustratīvs attēls

Kompānijai AS “Amberstone Group” piederošā SIA “ASG 3” izsludinājusi atklātu ideju konkursu par četrzvaigžņu viesnīcas izveidi bijušā Vecrīgas alus dārza “Doma dārzs” vietā, liecina Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā publicētais paziņojums.

Četrzvaigžņu viesnīcas jaunbūve plānota Tirgoņu ielā 1. Konkrētais zemes gabals atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklī “Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs” un vienlaicīgi ir UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas “Rīgas vēsturiskais centrs” teritorijā.

Viesnīcas jaunbūve ir projektējama kā pilnvērtīgi funkcionējoša viesnīca. Tai ir jāpapildina un jānobeidz Doma laukuma apbūves perimetrs, tāpēc tai ir jābūt arhitektoniski saistošai un izteiksmīgai ēkai, atzīmē “ASG 3” pārstāvji.

Konkursa nolikumā teikts, ka pretendentiem jāizstrādā viesnīcas pilsētbūvnieciskais un arhitektoniskais risinājums, konkursa programmas un noteikumu prasībām atbilstīgas projekta ideju skices. Izmantojot radošu sacensību un nodrošinot vispusīgu piedāvājumu salīdzinājumu, konkursa rīkotāji plāno iegūt iespējami labākos priekšlikumus, kurus varētu ņemt par pamatu četrzvaigžņu viesnīcas būvprojekta izstrādei.

Par konkursa dalībnieku, saņemot konkursa noteikumus un programmu un, atbilstoši tiem, iesniedzot konkursa darbu, var kļūt projektēšanas uzņēmumi, kā arī arhitekti, kuriem atbilstoši normatīvajiem aktiem ir patstāvīgas arhitekta prakses tiesības. Konkursa dalībniekam ir jābūt pieredzei vismaz viena pēc apmēra līdzīga objekta jaunbūves tehniskā projekta izstrādē, kas akceptēts būvvaldē, vai izdotajā būvatļaujā ir veikta atzīme par projektēšanas nosacījumu izpildi.

Atklātais konkurss tiks organizēts vienā kārtā, taču labākā rezultāta iegūšanai konkursa žūrija varēs lemt arī par labāko darbu arhitektūras sacensības turpināšanu konkursa otrajā kārtā, ja pirmajā kārtā nebūs izdevies iegūt atbilstošas kvalitātes rezultātus.

Konkursa rezultātus apkopos un lēmumu par labāko darbu pieņems žūrija, kuras priekšsēdētājs būs “ASG 3” pārstāvis Jānis Vilisons. Tāpat žūrijā darbosies “ASG 3” pārstāvji Vadims Muhins un Agris Grīnbergs, “ASG 3” pieaicināts būvniecības eksperts Aleksandrs Požarskis, Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis Artūrs Lapiņš, kurš būs žūrijas komisijas priekšsēdētāja vietnieks. Vēl žūrijas darbā būs iesaistīta Rīgas pilsētas Būvvaldes pārstāve Agrita Maderniece, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāve Liesma Markova un Rīgas pilsētas pašvaldības aģentūras “Rīgas pilsētas arhitekta birojs” pārstāvis Jānis Krastiņš.

Lēmumu par konkursa rezultātiem žūrija pieņem četru nedēļu laikā pēc darbu iesniegšanas termiņa beigām. Darbu iesniegšanas termiņš ir 2018.gada 16.janvāris.

Godalgoto konkursa darbu autori par pirmo vietu saņems 7000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), otro vietu ieguvušais darbs saņems 5000 eiro bez PVN, bet trešo vietu ieguvušais darbs saņems 3000 eiro bez PVN.

Visi konkursa darbi un konkursa žūrijas protokols tiks publicēts Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā “www.latarh.lv”.

“Firmas.lv” dati liecina, ka “ASG 3” dibināta 2016.gada 22.septembrī, uzņēmuma pamatkapitāls ir 3000 eiro. SIA “ASG 3” pilnībā pieder AS “Amberstone Group”, kas savukārt ir “ABLV Bank” piederoša holdingkompānija.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Tādos tempos: vēl ir kanālmala, Bastejkalns un pie operas arī var kaut ko notupināt. Vai Rīgā ir galvenais arhitekts? Un varoņa vārds?
  Daugavmalā jau ir viens briesmonītis…. Uz priekšu rīdzinieki un pilsētas tēvi…

 2. Kā var Vecrīga kādam piederēt? Visā pasaulē vecpilsētās ir āra kafejnīcas, mums būs viesnīca ārzemnkiekiem, nebūs kur egli likt, ziemassvētku tirdziņš arī nebūs.

 3. Kāpēc jāpieslāna V-rīga un centrs, vai nevar būv’;et pie Alfas, kur pietiekami laba piekļauve gan ar sabiedrisko, gan mašīnām autobusiem, tāpat pie Morotmuzeja varētu uzcelt

 4. V-rīga jau pilna ar viesnīcām, kādēļ nevar piem. puie Alfas uzbūvēt viesnīcu tur gan vietas daudz, gan piebraukt var, gan ja vēlas tūristi pa Šmerļa mežu var pastaigāt, tāpat pie Motormuzeja var viesnīcu uzcelt… cik var centru pieblīvēt…

 5. Doma laukuma perimetrs noslēgsies ar mākslinieciski izteiksmīgu rīģipsi, kas papildināts ar dekoratīvo apmetumu…

 6. Piekrītu tikai tad, ja tiek būvēta vēsturiskās ēkas fasādes stilā. Kārtējais stikls un betons visu var sačakarēt, kā jau tas ir izdarīts ar ēkām pie Melngalvja ēkas.

 7. prieks, ka Rīga attīstās un iegūst musdienīgus vaibstus, vieta ļoti laba, tur arī vieta plašai autostāvvietai. Visi latviešu architekti gribētu tur būvēt vienalga kaut ko ?

 8. “Tai ir jāpapildina un jānobeidz Doma laukuma apbūves perimetrs”
  Smieklīgi! Un tagad šim laukuman nav perimetrs, vārti uz Bezgalību ir vaļā?

 9. Pilnīgs murgs! Nožēlojami, ka Rīgā par naudu var visu – pat aizbūvēt vēsturisko Doma laukumu.

 10. Nožēlojami!

 11. Pilnīgs idiotisms!

 12. Pilnīgs idiotisms! nez cik kukuļos sarausa, lai atļautu šādu projektu!

 13. Idiotisms – aizbūvēt Doma laukumu! Kurš valsts nozadzējs to panācis? Visā pasaulē centrālos laukumos ir vasaras kafejnīcas. Rīgā nebūs!

Draugiem Facebook Twitter Google+