Publicitātes foto

Vecrīgā atklāj krāšņu tautastērpu izstādi (Fotoreportāža) 0

Pirmā izstāde “Latviešu tautastērpi”, kurā par godu Dziesmu un deju svētkiem būs skatāmi krāšņākie latviešu tautastērpi un rotas, tirdzniecības centrā “Galerija Centrs” skatāma no 7. līdz 27. jūnijam projekta “Art&Shopping” ietvaros.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Kāda būs Ukraina 5-10 gadus pēc kara? Zelenskis aicina nefantazēt, bet divas lietas viņš apsola
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi
Lasīt citas ziņas

“Laikam ejot, viena paaudze nomaina otru, mainās ģērbšanās kultūra. Mūsdienās mode ir kļuvusi brīva, radoša un nepieradināta. Tomēr līdz pat mūsdienām ir saglabājusies tērpu un tērpšanās tradīcija, kad īpašos godos tiek izraudzīti grezni izšūdināti un bagāti rotāti tērpi.. Senāk, kad cilvēki apģērbu lielākoties darināja paši, viņi tajā ielika tautas gudrību un nacionālās vērtības. Par to liecināja plašā rakstu zīmju attēlošana tērpā. Izstāde ir lieliska iespēja atgriezties pie savām saknēm, un sajust īpašo piederību, ko mums dāvā stāsts par katra novada tautastērpu,” saka Zita Siliņa, t/c “Galerija Centrs” vadītāja.

Izstāde “Latviešu tautas tērpi” tirdzniecības centrā “Galerija Centrs” parāda pavisam nelielu daļu no latviešu tautastērpiem, kas dažādos laika posmos valkāti Latvijas teritorijā. Visi izstādē eksponētie tautastērpi ir rekonstrukcijas vai precīzas kopijas, kas radītas, balstoties uz arheologu un etnogrāfu pētījumiem. Izstāde ir veltījums XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, kas šogad ieskandinās un rotās mūsu galvaspilsētu Rīgu un visus Latvijas novadus.  Izstādē varēs arī aplūkot vienu unikālu tautas tērpu – latgaļu sievietes 12 gs. arheoloģiskā tērpa rekonstrukciju. Papildus arheoloģiskajam tērpam izstādē būs apskatāmi arī seši latviešu etnogrāfisko tautastērpi no dažādiem Latvijas novadiem, kam par pamatu ņemti Latvijas muzeju krājumu materiāli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dace Melbārde, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore: “Tautas tērps ir neatņemama Dziesmu un Deju svētku sastāvdaļa. Tas izgrezno gan dziedātāju, gan dejotāju, gan pasākuma apmeklētāju. Latviešu Dziesmu un Deju svētku tradīcija ir īpaša ar to, ka jau pirmajos svētkos dalībnieki bija tērpušies savos novada tautastērpos. Šī tradīcija ir dzīva vēl pēc 140 gadiem, un tādējādi ir saglabājies mūsu tradicionālais tautastērps, kas kļuvis par tautas nacionālās identitātes simbolu.”

Izstāde norisinās t/c “Galerija Centrs” projekta “Art&Shopping” ietvaros, kas tiek veidots ar nolūku parādīt pilsētas viesiem mūsdienu Latvijas mākslas un kultūras zīmes, kuru vērtība ir kontekstā ar pasaules elpu vai arī reprezentē kādu būtisku parādību mūsu mākslas telpā. 2013. gada vasaras garumā Rīdzenes ielā bez “Latviešu tautastērpiem” būs vērojama arī izstāde “Dziesmu svētku ceļš”, kurā būs attēlots dziesmas ceļš no novada līdz Dziesmu svētkiem, un izstāde par latviešu tautas zīmēm.

{gallery id=”1822″}

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.