×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
5. janvāris, 2013
Drukāt

Vecrīgā liels skaits interesentu piedalās Šerloka Holmsa jubilejas svinībās

Foto-LETAFoto-LETA

Neskatoties uz drēgno laiku, 5.janvārī Doma laukumā lielā skaitā kā pieaugušie, tā arī bērni pulcējās, lai jau otro gadu Rīgā svinētu slavenā izmeklētāja Šerloka Holmsa dzimšanas dienu, novēroja aģentūra LETA.

Pasākuma dalībnieku vidū bija gan kungi, kuri ietērpās izmeklētāja Šerloka Holmsa apģērbā, ieskaitot viņam raksturīgo cepuri un pīpi, gan arī kungi, kuri līdzinājās profesoram Moriarti, doktoram Vatsonam un citiem rakstnieka Artura Konana Doila radīto darbu par Holmsu varoņiem.

Tāpat kā vīrieši centās pēc iespējas kļūt līdzīgāki Holmsam un citiem varoņiem, arī sievietes lūkoja piemeklēt attiecīgā laika apģērbus, lai pārtaptu par lēdijām.

Šerloka Holmsa dzimšanas dienas pasākums Doma laukumā pulcēja lielu skaitu krievvalodīgo cilvēku, kuri steidzās ne tikai nofotografēt, bet arī nofilmēt notiekošo. Lielu cilvēku interesi izraisīja arī Doma laukuma tuvumā esošā nelielā Jauniela, kurā lielā skaitā pulcējās cilvēki un fotografējās pie dažādām ēkām.

Jau ziņots, ka no 1979.gada līdz 1986.gadam Rīgā notika režisora Igora Masleņņikova filmas “Šerloka Holmsa un daktera Vatsona piedzīvojumi” uzņemšana, kurā mazās Vecrīgas ieliņas ļoti veiksmīgi pārtapa par Londonas Beikerstrītu.

Šerloka Holmsa dzimšanas svinības Doma laukumā turpināsies līdz vakaram un to laikā notiks gan angļu sugu suņu parāde, gan tējas baudīšana kopā ar misiss Hadsoni, gan arī kinoskate – filmu par Šerloku Holmsu retrospektīva. Tāpat sarīkojums papildināts ar muzikāliem priekšnesumiem.

Kā norāda pasākuma rīkotāji, Rīga ir vienīgā pilsēta pasaulē, kur svin Šerloka Holmsa dzimšanas dienu. Šādas svinības netiek rīkotas pat Londonā.

Šerloks Holmss – britu rakstnieka Artura Konana Doila radīts tēls – ir viens no populārākajiem literatūras varoņiem pasaulē. Viņš strādā kā privātdetektīvs Londonā 19.gadsimta beigās un 20.gadsimta sākumā. Specifiskais Šerloka Holmsa tēlam ir viņa darba metode, kas ir balstīta uz detaļu ievērošanu un loģisku secinājumu izdarīšanu, tā saucamo dedukcijas metodi. Šerloks Holmss līdz mūsdienām ir saglabājies kā simbols analītiski racionālai domāšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+