×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
22. marts, 2018
Drukāt

Vecrīgas grautiņos apsūdzētais Bērziņš jau šodien varētu atgriezties Latvijā (6)

Foto LETAFoto LETA

Ansis Ataols Bērziņš

2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņu krimināllietā notiesātais Ansis Ataols Bērziņš, kurš pērn tika aizturēts Čehijā, šodien vai rīt atgriezīsies Latvijā, preses konferencē paziņoja Bērziņa advokāts Jānis Mucenieks.

Preses konferences sākuma daļā žurnālistiem nebija iespējams uzdot jautājumus, līdz ar to nekļuva īsti skaidrs, vai Bērziņš ir atbrīvots no cietuma Čehijā vai arī izdots Latvijai.

Jau ziņots, ka Bērziņam par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piesprieda arī Valsts probācijas dienesta (VPD) uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja, VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

Šajā brīdī Bērziņš izšķīrās pamest Latviju, pēc paša vārdiem, dodoties “politiskajā trimdā”. Šādos apstākļos Bērziņš 2016.gada sākumā tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017.gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā.

Bērziņš nevēlējās tikt izdots Latvijai, tāpēc juridiski apstrīdēja šo ieceri un Čehijā lūdza politisko patvērumu, paziņojot, ka kriminālprocess pret viņu ir politizēts, turklāt viņš esot saņēmis fiziskas izrēķināšanās draudus gadījumā, ja Latvijā nonāks ieslodzījuma vietā. Čehijas Augstākā tiesa pērn atstāja spēkā Čehijas tiesas lēmumu par Bērziņa izdošanu Latvijai, tomēr šis spriedums ir pārsūdzēts Čehijas Konstitucionālajā tiesā.

Šā gada februārī Bērziņa pārstāvji paziņoja, ka viņš Čehijas cietumā esot piekauts. Bērziņa advokāts Mucenieks vērsās pie Valsts prezidenta, Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča un ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera ar lūgumiem atbrīvot Bērziņu no viņam piemērotā brīvības atņemšanas soda, jo Bērziņa atrašanās Čehijas cietumā jau pārsniedzot “jebkādu samērīga soda mēru par Bērziņa veiktajām darbībām 2009.gada 13.janvārī”.

Čehijas Drošības spēku ģenerālinspekcijā ir sākta izmeklēšana par Bērziņa iespējamo piekaušanu Čehijas cietumā, aģentūru LETA marta sākumā informēja Čehijas Drošības spēku ģenerālinspekcijas pārstāvis pulkvedis Ivo Mitačeks.

Tikmēr Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis vērsies ar ierosinājumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim notiesāto vīrieti apžēlot. Valsts prezidents jau paziņojis, ka izvērtēs, vai apžēlot Bērziņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ja katru logu dauzītāju un par savu rīcību atbildēt negribošu puišeli sauks par varoni, tad, piedodiet, tādu mums ir pilnas pāraudzināšanas iestādes.

  2. Turies, Ansi, mēs par tevi! Dažam labam bāleliņam Latvijā 500 gadi cietumā būtu mazs laiks, bet tos jau aiztikt nedrīkst, savējie.

  3. Ja viņš te atgriezīsies te, dabūs sroku pēc pilnas programmas.

  4. Vajadzēja to bruģa revolūciju novest līdz galam,tad tagad būtu daudz labāka dzīve

  5. Lieciet puisim mieru! Kukļņēmēju Rimševiču neliek cietumā,bet ļauj pat sūdzēties Eiropas tiesā par valsti, ka neļauj kukuļus ņemt.

Draugiem Facebook Twitter Google+