×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
23. marts, 2018
Drukāt

Vecrīgas grautiņos apsūdzēto Bērziņš uzreiz nogādāts Rīgas Centrālcietumā (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Biedrības "13.janvāris" pārstāvji - Ivars Saksons (no kreisās), valdes loceklis Ansis Ataols Bērziņš un Ivars Redisons piedalās preses konferencē, kas veltīta Latvijas tiesu un Valsts probācijas dienesta darbībai.

2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņu krimināllietā notiesātais Ansis Ataols Bērziņš, kurš pērn tika aizturēts Čehijā, piektdien no rīta nogādāts Latvijā un pašlaik atrodas Rīgas Centrālcietumā, vēsta Latvijas Televīzija (LTV).

To LTV arī apstiprinājis Bērziņa aizstāvis Jānis Mucenieks, kurš iepriekš aģentūrai LETA nevarēja ne apstiprināt, ne noliegt informāciju par Bērziņa ierašanās laiku. Viņš gan norādīja, ka pēc ierašanās Bērziņš, visticamākais, tiks transportēts uz īslaicīgās aizturēšanas izolatoru un pēc tam uz kādu ieslodzījuma vietu.

Šādos gadījumos ar personas nogādāšanu Latvijā nodarbojas Valsts policija, kura aģentūrai LETA nesniedza komentārus par laiku, kad Bērziņš ieradīsies Latvijā.

Kā LTV norādīja Bērziņa advokāts, gan viņš, gan apsūdzētā vecāki cer, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis viņu apžēlos, kurš iepriekš solījis minēto iespēju izvērtēt.

Jau ziņots, ka 13.martā Čehijas konstitucionālā tiesa noraidīja prasību atcelt lēmumu, ar kuru Bērziņš tika izdots Latvijai, līdz ar to desmit dienu laikā no šī datuma aizturētais ir jāizdod.

Tāpat vēstīts, ka Bērziņam par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piesprieda arī Valsts probācijas dienesta (VPD) uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja, VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

Šajā brīdī Bērziņš izšķīrās pamest Latviju, pēc paša vārdiem, dodoties “politiskajā trimdā”. Šādos apstākļos Bērziņš 2016.gada sākumā tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017.gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā.

Bērziņš nevēlējās tikt izdots Latvijai, tāpēc juridiski apstrīdēja šo ieceri un Čehijā lūdza politisko patvērumu, paziņojot, ka kriminālprocess pret viņu ir politizēts, turklāt viņš esot saņēmis fiziskas izrēķināšanās draudus gadījumā, ja Latvijā nonāks ieslodzījuma vietā. Čehijas Augstākā tiesa pērn atstāja spēkā Čehijas tiesas lēmumu par Bērziņa izdošanu Latvijai, tomēr šis spriedums ir pārsūdzēts Čehijas Konstitucionālajā tiesā.

Šā gada februārī Bērziņa pārstāvji paziņoja, ka viņš Čehijas cietumā esot piekauts. Bērziņa advokāts Mucenieks vērsās pie Valsts prezidenta, Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča un ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera ar lūgumiem atbrīvot Bērziņu no viņam piemērotā brīvības atņemšanas soda, jo Bērziņa atrašanās Čehijas cietumā jau pārsniedzot “jebkādu samērīga soda mēru par Bērziņa veiktajām darbībām 2009.gada 13.janvārī”.

Čehijas Drošības spēku ģenerālinspekcijā ir sākta izmeklēšana par Bērziņa iespējamo piekaušanu Čehijas cietumā, aģentūru LETA marta sākumā informēja Čehijas Drošības spēku ģenerālinspekcijas pārstāvis pulkvedis Ivo Mitačeks.

Tikmēr Saeimas deputāti Ilmārs Latkovskis un Juris Viļums (LRA) vērsušies ar ierosinājumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim notiesāto vīrieti apžēlot. Valsts prezidents jau paziņojis, ka izvērtēs, vai apžēlot Bērziņu.

Viļuma sociālajā tīklā “Facebook” ievietotajā vēstulē, kuras teksts rakstīts latgaliešu valodā, norādīts, ka Viļums pievienojas Latkovska aicinājumam apžēlot Bērziņu.

Viļums uzskata, ka Bērziņam bija jāizcieš nosacītais sods atbilstoši tiesas sākotnējam spriedumam. “Tālākā komunikācija un sprieduma likumiskā interpretācija konkrētā Latvijas pilsoņa un tiesu sistēmas vidū ir nonākusi līdz vājprātam,” vēstulē norādīja Viļums, piebilstot, ka viņš nevēloties spriest par to, kura no abām pusēm bijusi lielāka vaininiece – Bērziņa personīgie uzskati vai tieslietu sistēmas nepilnības. Deputāts uzsvēra, ka personīgi neattaisno Bērziņa rīcību ne pirms, ne pēc tiesas sprieduma paziņošanas. “Pieņemu, ka arī viņš pats vismaz daļēji vainīgs pie situācijas eskalācijas un nonākšanas līdz strupceļam, vienīgi tagad esošie apstākļi sasnieguši pilnīga absurda līmeni,” teikts vēstulē.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. vai kāds izlasa virsrakstu pirms publicēšanas?

 2. Sods ir neizbegams. Atbildēt

  Beidzot pareizaja vieta,vieta kura paredzeta visiem kuri pacel roku pret Latviju.

 3. Nožēlojama dzīve cilvēciņam, puikiņš paspēlējās ar akmentiņiem, nevienam pa pauri netrāpija un viņu tiesā. Latvijā sola izrēķināties, čehi sadod pa purnu,gatavais murgs. Vienīgā drošā vieta CENTRĀLCIETUMS tur aiz restēm puikiņš tiks pasargāts.

 4. Vējoni! Laiks izbeigt šo lietu. Obligāti apžēlojams, ja vispār ir par ko! Kādam nepatika šī cilvēka nelokāmais mugurkauls. Un tagad viņu moka. Būtībā viņš ir kolosāls cilvēks!!! Kaut daudzi mēs tādi būtu!!!

 5. Vajadzēja to bruģa Revoluciju toreiz novest līdz galam nevis pamest pusratā! Toreiz bij lielas izredzes revolūcijas īstenošanai,jo tauta vairs uz barikādēm nesargātu Godmaņa valdību!

 6. Vējonis neapžēlos uzreiz. Čekisti māca vidpirms pamocīt un tad tēlot apžēlotāju. Pamocīts gan būtu, bet apžēlot vēl nevar. Lai visi redz un iegaumē, ko nozīmē apstrīdēt sistēmu un funkcionārus. Žēl, ka nāves sods aizliegts. Tad varētu apžēlot pirms pakāršanas. Tas tik būtu šovs

 7. dzintaram ar nevajag so patriotu?

 8. prezidents vispar zina par sho problemu??? kads zhurnalists vareetu uzdot jautajumu

 9. Nezin ko tas jaunietis ir sastrādāji, tik izolatorā un cietumā. Onānists gan var staigāt un biedēt tālāk apkārtējos?

 10. Jā ŽĒL ka sanāca TĀ Auzstāvot LARVIJU?!

Draugiem Facebook Twitter Google+