×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. februāris, 2016
Drukāt

Vecrīgas klubos notikusi ārvalstu studentu diskriminācija (3)

Foto LETAFoto LETA

Ilustratīvs attēls

Vecrīgas klubos notikusi ārvalstu studentu diskriminācija etniskās piederības vai rases dēļ – tā savā gada ziņojumā norādījis tiesībsargs Juris Jansons, izvērtējot pērn LNT Ziņu dienesta veikto eksperimentu.

Kā pirmdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”, viens klubs par notikušo jau atvainojies un sola laboties, bet otrs ar Tiesībsarga biroju sadarbojas kūtri.

Par to, ka Rīgā ir klubi, kuru durvis ārvalstniekiem ir slēgtas, LNT raidījums LNT Ziņu TOP 10” kopā ar Āzijas izcelsmes Lielbritānijas pilsoņiem pērn pārliecinājās eksperimentā. Aizbildinoties, ka notiek privāts pasākums, Latvijā studējošos jauniešus klubā “Just” neielaida. Tikmēr raidījuma žurnālists eksperimenta laikā tika klubā bez problēmām. Klubā “Coyote Fly” jaunieši varētu iekļūt, bet, tikai šķiroties no krietnas summas. Viena no eksperimenta dalībniecēm, Rīgas Stradiņa universitātes studente Sohini par šiem gadījumiem vērsās Tiesībsarga birojā.

Izvērtējot nemontētu LNT video, Tiesībsarga birojs konstatējis, ka klubos notikusi ārvalstu studentu diskriminācija, un tas ir arī norādīts tiesībsarga gada ziņojumā.

“Ar LNT materiālu palīdzību mums ir izdevies pierādīt, ka šī diskriminācija ir bijusi. Personai viņas ādas krāsas vai etniskās piederības dēļ bijusi liegta iespēja iekļūt klubā vai šajā gadījumā abos klubos,” norādīja Tiesībsarga biroja pārstāve Ruta Siliņa.

Par spīti pārliecinošajiem pierādījumiem, bārs “Just” apzinātu ārvalstnieku diskriminēšanu nav atzinis, taču vienlaikus klubs atvainojies studentei, kura par izklaides vietas rīcību vērsās Tiesībsarga birojā. Kluba menedžeris Gints Zentelis nosūtījis studentei atvainošanās vēstuli, kurā sola laboties. Uzņēmums norādījis, ka tā vadība ir veikusi nopietnas pārrunas ar saviem darbiniekiem, lai turpmāk šādi incidenti neatkārtotos.

“ “ Just” bārs ir nākuši uz sadarbību, un arī mēs redzam, ka viņi ir ar mums konsultējušies. Ir pazīmes, kas liecina, ka viņi varētu mainīt nākotnē šo prettiesisko praksi, lai novērstu šo diskrimināciju,” komentēja Siliņa.

“LNT Ziņām” kluba “Just” menedžeris gan nekādus komentārus par tiesībsarga atzinumu nesniedza. “Mēs nesniedzam intervijas LNT, iepriekš intervija bija melīga un izkropļota. Paldies,” telefonsarunā norādīja Zentelis.

Savukārt klubs “Coyote Fly” par ārvalstnieku diskrimināciju nav pat atvainojies un ar Tiesībsarga biroju nesadarbojas.

Tiesībsarga birojā norāda, ka vienīgais veids, kā mazināt diskrimināciju klubos, ir par šādiem gadījumiem ziņot. Turklāt diskriminācija etniskās piederības vai rases dēļ ir Patērētāju tiesību aizsardzības likuma pārkāpums, par ko tiesā ir iespējams piedzīt kompensāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pillaa neielaizh. Skaidraa laizh.

  2. Baltija tikai baltiem. Atbildēt

    PAREIZI KLUBI DARA KA NELAIŽ IEKŠĀ VISĀDUS ĀRZEMJU MĒRKAĶUS. Jebkurš normāls Latvijas iedzīvotājs pārstās iet uz klubu kur priekšā būs migranti, izvarotāji un pārējie pasaules salašņas. Pietiek jau Ka Kaņepes kultūras centrs pārvērties par Zooparku pediņiem un migrantiem ka citiem tur pretīgi atrasties. Jāboikotē visi klubi kas laidīs iekša šo melo sērgu.

  3. Diktē savus noteikumus vietējiem, degunus neapsildījuši…
    Deportēt atpakaļ uz viņu džungļiem ?

Draugiem Facebook Twitter Google+