Ekonomika
Īpašums

Vecrīgas viesnīcu “Radi un draugi” tagad apsaimnieko Igaunijas firma0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto; LETA/Andrejs Baburovs

Par viesnīcas “Radi un draugi” apsaimniekotāja SIA “Anglijas Daugavas Vanagu fonda viesnīca “Radi un draugi”” īpašnieku kļuvusi Igaunijas uzņēmējiem piederoša kompānija, kā arī uzņēmums mainījis nosaukumu uz “Hotel Property Old”, liecina “Firmas.lv” informācija.

Kopš maija beigām viesnīcas apsaimniekotāja jaunā īpašniece ir Igaunijas uzņēmējiem piederoša SIA “Hotel Property”, kuras īpašnieki savukārt ir Monako dzīvojošs Igaunijas pilsonis Otto Tamme (50%) un Igaunijā reģistrēts uzņēmums “Osauhing Vikton” (50%), kurā patiesā labuma guvējs uz īpašumtiesību pamata ir Igaunijas pilsonis Pāvo Kīks (Paavo Kiik).

Iepriekš viesnīcas vienīgais īpašnieks bija Apvienotā Karalistē reģistrētais uzņēmums “The Latvian Welfare Trust”.

Iemeslus, kāpēc “Anglijas Daugavas Vanagu fonda viesnīca “Radi un draugi”” mainīts īpašnieks un par kādu summu jaunais īpašnieks viesnīcu iegādājās, aģentūrai LETA patlaban nav izdevies noskaidrot.

Pēc “Lursoft” datiem, Tamme ir valdes loceklis piena pārstrādes uzņēmumos “Tukuma piens”, “Rencēnu piens” un kooperatīvajā sabiedrībā “Latvijas piensaimnieku centrālā savienība”, kā arī Tamme ir padomes priekšsēdētājs veļas ražošanas uzņēmumā “Lauma Lingerie”. Viņam pieder arī 97,49% “Rencēnu piena” kapitāldaļu.

Savukārt Kīks ir valdes loceklis arī uzņēmumā SIA “Vikton” un patiesā labuma guvējs SIA “Deglava Property”.

2018.gadā “Anglijas Daugavas Vanagu fonda viesnīca “Radi un draugi”” strādāja ar 1,454 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 22,1% un bija 36 013 eiro.

Četru zvaigžņu viesnīca “Radi un draugi” atrodas Rīgas arhitektoniski vēsturiskajā centrā – Vecrīgā, Mārstaļu ielā.

Viesnīcu 1995.gadā izveidoja trimdas latviešu labdarības organizācija “Anglijas Daugavas Vanagu fonds”, kas dibināta 1947.gadā Apvienotajā Karalistē. Viesnīca pēc Latvijas neatkarības atgūšanas kļuva par centrālo tikšanās vietu trimdas latviešiem, kur satikt savu ģimeni un draugus, tādējādi radās arī tās nosaukums – “Radi un draugi”, teikts viesnīcas mājaslapā.

Saistītie raksti

Tāpat mājaslapā minēts, ka uzņēmuma peļņa tiek ziedota labdarības organizācijai “Vītolu fonds”, lai palīdzētu jauniešiem no trūcīgām un daudzbērnu ģimenēm iegūt augstāko izglītību, kā arī leģionāriem un citiem labdarības mērķiem Latvijā.

1995.gadā viesnīca darbību sāka ar 28 numuriem, taču vēlāk tā paplašināta un pēc 2012.gadā īstenotās pārbūves piedāvā 71 istabu.

LA.lv