×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

Seniorus aicina šā gada datorapmācībām projektā “Pieslēdzies, Latvija!”

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Seniorus aicina pieteikties šā gada bezmaksas datorapmācībām projektā “Pieslēdzies, Latvija!”

“Kad man līdz šim jautāja, kā man iet, teicu, ka esmu vecs, atpalicis un laimīgs, bet tagad, kopš esmu piekritis apgūt datorprasmes un kopā ar aktrisi Veltu Skursteni jaunajā senioru bezmaksas datorapmācību “Pieslēdzies, Latvija!” mācību gadā būt arī vēstnieks, atpalicis vairs nebūšu,” smejot saka aktieris Jānis Paukštello. Viņš atklāja, ka līdz šim esot apzināti atteicies no moderno tehnoloģiju izmantošanas, bet tagad nolēmis tomēr tās apgūt un ļoti cer uz savu 12 un 14 gadus veco dēlu palīdzību. Ko tikai neizdarīsi, lai turpmāk varētu teikt, ka viņš ir tikai vecs un laimīgs, priecājās aktieris. Datorprasmes apgūt apņēmusies arī aktrise Velta Skurstene.

“Ļoti labi, ka jaunu prasmju apguve ir kļuvusi pieprasīta senioru vidū, ņemot vērā, ka Latvijā ir gandrīz pusmiljons pensijas vecuma cilvēku. Pastāv daudz un dažādi aspekti, kas ietekmē senioru dzīves kvalitāti un noskaņojumu, piemēram, datorprasmju trūkums, kas mazina iespējas socializēties vai turpināt aktīvās darba gaitas un saņemt papildu ienākumus,” runājot par nepieciešamību senioriem apgūt datorprasmes, saka labklājības ministrs Uldis Augulis, piebilstot, ka pēdējos gados pieaugusi mūžizglītības nozīme, lai veidotu labākas vecumdienas. “Stereotipiem vairs nav pamata, jo valstī patiesi ir daudz aktīvu un pozitīvi domājošu senioru, kuri ir gatavi apgūt jaunas zināšanas, kā arī dalīties savā pieredzē.”

Piesledzies1_KM_14Piecu gadu laikā, kopš darbojas šis projekts, datorprasmes jau ir apguvuši vairāk nekā 20 000 senioru 88 pašvaldībās. Viens no viņiem ir sešdesmitgadīgais Aivars Kalniņš, kurš stāsta, ka tieši no šiem kursiem guvis ļoti daudz. “Savā laikā biju bezdarbnieks un Nodarbinātības valsts aģentūras rīkotajos bezdarbnieku apmācību kursos mācījos par noliktavas pārzini, un mums bija arī 120 stundas datorkursi. Tur bija jāapgūst ļoti liels informācijas apjoms, nebiju ticis galā ar vienu, kad jau nāca klāt jauna informācija. Tādēļ ļoti priecājos par iespēju apmeklēt otrā un trešā līmeņa mācības “Lattelecom” rīkotajos kursos, arī mācību grāmata, ko var saņemt kursu dalībnieki, ir vienkārši lieliska, tā zināšanas kā ar karotīti ieliek mutē,” stāsta Aivars Kalniņš.

Viņš arī veiksmīgi nokārtojis starptautisko “e-Citizen” datorprasmju eksāmenu, ko apliecina jauniegūtais “e-Citizen” sertifikāts. Aivars cer, ka tas viņam noderēs, meklējot citu darbu, jo pašreizējā nodarbošanās viņam kļūstot par smagu.

VIEDOKLIS


Žurnālists, informāciju tehnoloģiju speciālists Juris Kaža: “Datorprasmes nekad nav par vēlu apgūt. Mans tēvs vēl 91 gada vecumā lietoja datoru, tiesa, viņš ASV visu savu mūžu bija nostrādājis par datorinženieri. Dators un internets ir daļa no modernās komunikācijas mūsdienu pasaulē. Tā ir iespēja sazināties skaipā un pat redzēt savus piederīgos. Tiem cilvēkiem, kuri vēl nav sasnieguši pensijas vecumu un kurus varētu uzskatīt par darbspējīgiem, iemācīties lietot datoru ir gandrīz absolūti nepieciešams, lai viņi varētu strādāt darba tirgū vai arī paši veikt kādu uzņēmējdarbību, jo zinām, ka pirmspensijas vecuma cilvēkus nelabprāt ņem darbā. Laukos, kur vien ir palikuši cilvēki, svarīgi attīstīt ne vien datorprasmes, bet arī attālinātus pakalpojumu biznesa veidus, ko cilvēki var ar datoriem darīt, piemēram, ievadīt grāmatvedības datus, veikt uzskaites, pārdot daiļamatniecības un citus priekšmetus. Ir ļoti daudzas biznesa iespējas, ko var izmantot pilnīgi virtuāli no jebkuras vietas pasaulē, var saorganizēt cilvēkus, piegādes un pat ražošanu ne tikai Latvijā. Savukārt vecāka gadagājuma cilvēkiem datorprasmes būtu jāiemāca, lai viņi varētu bagātināt šo savu mūža posmu.”

Uzziņa


* Atbilstoši dalībnieku līdzšinējai pieredzei un prasmēm apmācībām trīs līmeņos var pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, zvanot pa tālruni 80000822 vai aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv.

* No maija līdz novembrim mācības notiks visā Latvijā latviešu un krievu valodas grupās, kas tiks komplektētas pēc iespējas tuvāk senioru dzīvesvietai. Zvanot pa norādīto tālruni, aicināti pieteikties arī skolotāji.

* Ikvienam interesentam mājaslapā www.piesledzieslatvija.lv pieejama arī “Pieslēdzies, Latvija!” bezmaksas pašmācību programma “Mācies pats”.

* Zvanot pa projekta atbalsta tālruni 67201777, senioriem ir iespējams saņemt arī speciālistu konsultācijas datora lietošanas pamatos. Turklāt pirmos soļus datora apgūšanā palīdz spert arī īpaši izveidotas apmācību filmas, kas bez maksas pieejamas “Lattelecom” interaktīvajā TV.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+