×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2013
Drukāt

Vectēva mantojums

ruksis_023_VS2

Līdz 1940. gadam mans vectēvs Alfrēds Hausmanis, kurš dzīvoja Liepnas pagasta “Driķīšos”, pārdeva eksportam cūkas un naudu ieguldīja Lielbritānijas bankā. To man bērnībā stāstīja māte. Kurā arhīvā es varu to noskaidrot? Ar dokumentiem varu pierādīt, ka esmu mazmeita.

Vectēvs nomira kara laikā, vecmamma – sešdesmitajos vai septiņdesmitajos gados. Tādēļ padomju laikā mana māte šo naudu atprasīt nevarēja. Interesanti būtu uzzināt, kādā Lielbritānijas bankā nonāca vectēva nauda un kāds ir tās liktenis. Varbūt varu šo naudu mantot? 
Mārīte Apē

 

 

Ja vectēvs miris Latvijā, jādodas uz Latvijas Valsts arhīvu, kur varēsiet saņemt konsultācijas par tā laika perioda dokumentiem. Izziņas arhīvs sniedz pēc klientu pieprasījumiem. Lai saņemtu jūs interesējošo, jāiesniedz rakstisks pieprasījums, aizpildot arhīva pieprasījuma veidlapu, vai arī jāuzraksta pieprasījums brīvā formā.

Privātpersonām pieprasījuma veidlapā jānorāda:

* dati par sevi (vārds, uzvārds, dzīvesvietas vai uzturēšanās vietas adrese);

* ziņas par interesējošo jautājumu (īss, iespējami precīzs formulējums, notikuma vieta, laiks vai vismaz aptuvena hronoloģija);

* vēlamā dokumentu forma (vai nepieciešama tikai izziņa vai arī arhīva dokumenta kopija – ar apliecinājuma uzrakstu vai tikai ar arhīva uzziņu kodu, dokumentu saraksts u.tml.);

* dokumenta saņemšanas mērķis (jānorāda institūcija, kurai izziņa jāiesniedz, un jautājums, kura kārtošanai nepieciešams valsts arhīva dokuments);

* dokumenta piegādes vai saņemšanas veids (pa pastu, e-pastu vai saņēmējs pats ieradīsies).

Ja vectēvs miris Lielbritānijā, jāvēršas Lielbritānijas Nacionālajā arhīvā (The National Archives), kur tāpat jāiesniedz pieteikums (tā forma atrodama interneta vietnē: www.national­archives.gov.uk/contact/). Ja nepieciešams personas miršanas, dzimšanas vai laulības apliecības noraksts, jāgriežas Anglijas Velsas Reģistra birojā (General Register Office), e-pasts: certificate.services@ips.gsi.gov.uk, tālr. +44 (0)300 123 1837.

Lai iegūtu informāciju par mantojuma apliecībām vai testamentu norakstiem, tomēr ieteicams vērsties pie kāda jurista Anglijā, jo Lielbritānijas Testamentu reģistri ir sadalīti pa apgabaliem un pilsētām.

 

UZZIŅA

* Latvijas Valsts arhīva adrese:

Bezdelīgu ielā 1, Rīgā, LV-1048; tālr. 67462257

* Lielbritānijas Nacionālā arhīva adrese:

The National Archives, Kew, Richmond, Surrey, TW9 4DU

* Anglijas Velsas Reģistra biroja adrese:

General Register Office PO Box 2 Southport PR8 2JD

 

SVARĪGI

Arhīva izziņu sagatavošana gan Latvijā, gan Lielbritānijā ir maksas pakalpojums. Dokumentu klients saņem pēc rēķina apmaksas.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+