×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. augusts, 2016
Drukāt

Vectēvs bīstamāks par datoru? Viesojamies Vara Braslas filmas aizkulisēs

1. Vai gaidāms šovs?

1no4
Foto: Askolds BerovskisFoto: Askolds Berovskis

“Tas nav pasūtījuma darbs, bet laimīga sakritība,” teic režisors Varis Brasla. “Alvim Lapiņam scenārija ideja jau bija aizmetnī, kad izsludināja simtgades filmu konkursu. Iestājāmies rindā, un te nu esam.”

Filma “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” top studijā “F.O.R.M.A.”, tās producents ir Gatis Upmalis, kuru pazīstam arī kā “Mazo laupītāju” ierosinātāju, un radošās komandas kontā ir tādas iemīļotas filmas kā “Ūdensbumba resnajam runcim”, “Emīla nedarbi” un citas. Stāsts par bīstamo vectēvu kopš jūlija tiek uzņemts Kuldīgas apkārtnē.

Īss ieskats filmas aizraujošajā sižetā – Oskara (8) vecāki datora vietā dēlam iemaina vectēvu – lai izsargātu bērnu no tīmekļa bīstamās ietekmes. Oskara ciemošanās pie vectēva sākas bezcerīgi – vecais Kode (65) liek strādāt vīriešu darbus un nepērk botas. Tāds vectēvs mazdēlam nav vajadzīgs, un visi uzzina, ka aktīvais atmodas cīnītājs Paulis Kode “miris”. Vīriešu samierinātājas lomu uzņemas vecmamma Irma Kode (60), kura palikusi bez skolotājas darba, jo mazpilsētā bērni “beigušies” un deputāts, vecāsmātes bijušais skolnieks Modrītis (33) skolu veikli pārdevis. Lai novestu afēru līdz galam, viņš piedāvā skolotājai vilinošu darbu, un sākas Oskara piedzīvojumu virtene ar vecāsmātes mācīšanu repot, nāves draudiem slimnīcā un āža ādas laistīšanu ar draudzenes Olgas (6) franču smaržām. Kopējais vectēva un mazdēla cīniņš pret vecāsmātes pāridarītāju liek kļūdām aizmirsties, un vainīgais saņem abu taisnības aizstāvju sarūpētu sodu, bet tūdaļ parādās likuma sargi, un Kodem draud nepatikšanas. Oskars ir gatavs vectēvu glābt…

Režisors Varis Brasla teic, ka nekādu šovu gan viņi neuzņem, bet filma būs ļoti intīms gabals, privāts stāsts, kurā ar vectēva un mazdēla tēliem atklāsies atmodas un pēcatmodas notikumi. “Īsti nevaru aptvert, cik daudz astoņgadīgs cilvēkbērns var iedziļināties un izprast to laiku kopsakarības,” neslēpj režisors, vaicāts par īpašo, kas saistās darbā ar mazajiem neprofesionālajiem aktieriem.

Bet ar ko gan tik bīstams ir vectēvs? Pie viņa pavadītajās pāris nedēļās Oskars izprot, ko nozīmē fizisks darbs. Un visa galā mazajam atklājums ir tāds jēdziens kā godīgums. Bet – kā lietas izskatās no otra vietējā tautas kalpa nejaukā Modrīša puses? “Kāpēc uzreiz tik kategoriski – nejaukā?” aizskarts savu varoni aizstāv Mārtiņš Meiers. “Alvis Lapiņš uzrak­stījis brīnišķīgu scenāriju, dzīves humora pilnu, nekā didaktiska vai pamācoša… Mans varonis ir jauns deputāts, jauns cilvēks politikā, kam jūra līdz ceļiem, degsme liela, lai pilsētai labāk, un par sevi arī bišķiņ jāpadomā, un tad reizēm sanāk arī kaut kā ačgārni…”

  1. Vai gaidāms šovs?
  2. 800 zēnu konkurence
  3. Repo slapju muguru
  4. Fakti un skaitļi

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+