×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. jūnijs, 2013
Drukāt

Vecu mēbeļu skaistumkopšana

Arhīva fotoArhīva foto

Ir gana daudz iespēju, kā ar minimālām pūlēm maksimāli izmainīt veco, jau apnikušo mēbeļu izskatu!

 

Tapetes

Veco kumodi vai trauku skapi var pārkrāsot, bet tas prasa daudz laika un pūļu, jo vispirms vajadzēs noņemt iepriekšējo krāsu, tad vairākos slāņos uzklāt jauno. Lai iegūtu vēlamo efektu, var rīkoties citādi – mēbeli pārveidot, izmantojot tapetes. Tiesa, ar tām ieteicamāk nosegt lielas, gludas virsmas, piemēram, skapjus un kumodes, kurām nav kokgriezumu.

Šim nolūkam var izvēlēties arī dārgas un ļoti košas tapetes, jo jānoklāj nelieli laukumi. Ļoti labu optisku efektu iespējams panākt, ja nosedz tikai kādu mēbeles daļu, piemēram, skapja durvis, kumodes korpusu vai plaukta aizmugurējo sienu (protams, tās redzamo daļu!). Ja aplīmējamā virsma ir no dabīga koka, to var tapetēt uzreiz, bet, ja tā ir ļoti gluda (piemēram, lakota vai finierēta), tā vispirms jāapstrādā ar rupjas faktūras smilšpapīru, lai tapetes labāk pieliptu.

 

Audumi
tapetes3

Neliela izmēra mēbeles var arī apvilkt. Lai nebūtu lieki jātērējas, izmanto ne pārāk biezus kokvilnas audumus. Eleganti izskatās ar platām joslām, bet, piemēram, lādes vākam piemērots arī puķains mēbeļaudums.

Apvilkšanai ņemto audumu pie mēbeļu aizmugurējām sienām stiprina ar skavām vai abpuslīpošo līmlenti. Mazākus laukumus (piemēram, soliņus, dekoratīvās kastes) nosedz ar plānākiem audumiem, pielīmējot ar universālo līmi.

 

 

 

 

 

 

Aksesuāri

tapetes1Tie palīdz pārveidot mēbeles, prasot vēl mazāk spēka un līdzekļu. Piemēram, var nomainīt tikai rokturus (veikalos ir liela metāla un plastmasas furnitūras izvēle). Pavisam oriģinālu efektu iespējams panākt, ja pats tos sameistaro – no golfa bumbiņām, spēļu automašīnītēm, zīdaiņu kurpītēm, koka dzīvnieciņu figūriņām utt.

Mēbeļu korpusus var izdaiļot ar dekoratīviem elementiem. Būvmateriālu veikalos, piemēram, ir nopērkamas nelielas plātnes ar motīviem, kas atgādina koksni. Bet, ja ir vēlēšanās bērnistabā radīt īpašu noskaņu, to var izrotāt ar pašu savāktiem gliemežvākiem, raibām biroja saspraudēm, arī mākslīgajiem ziediem. Jāliek lietā fantāzija un radošais gars.

 

 

 

 

 

{gallery id=”1833″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+