Sports
Basketbols

Vecvagara sarakstā 14 spēlētaji0

foto – Edijs Pālens

Latvijas basketbola valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars uz Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlēm Rīgā 23. februārī pret Ukrainu un 26. februārī pret Turciju uzaicinājis 14 spēlētājus, starp kuriem atkal nav ULEB Eirolīgas klubos aizņemtie basketbolisti.

Salīdzinot ar novembra spēlēm, Latvijas komandas sastāvu papildinājuši centra spēlētājs Mārtiņš Meiers (Krasnojarskas “Jeņisej”, Krievija), saspēles vadītājs Dāvis Lejasmeiers (“Krosno”, Polija) un aizsargs Rihards Lomažs (BK “Ventspils”), bet šoreiz nav uzaicināts spēka uzbrucējs Rolands Freimanis (“Gaziantep”, Turcija).

Arnis Vecvagars komentē basket.lv:
“Situāciju ar Eirolīgas spēlētājiem pieņemu zināšanai bez komentāriem. Esam labākā situācijā, nekā bijām novembrī, jo spēlētājiem jau ir pieredze cīnīties šādā sastāvā. Praksē jau noskaidrots, ka neviena glābēja nebūs – katram pašam jāizdara savs darbs pēc labākās sirdsapziņas, katram jāspēj uzņemties iniciatīva un jātiek galā gan ar taktiskajiem uzdevumiem, gan psiholoģisko spriedzi.

Prieks, ka mums atkal pievienojies Mārtiņš Meiers. Sezonas sākums Kazaņas komandā viņam nebija veiksmīgs, bet pēc pārejas uz Krasnojarskas vienību bijusi gan laba spēļu prakse, gan solīda statistika. Ukrainas komandas sastāvā ir vairāki viņa “svara kategorijas” basketbolisti, tāpēc Meiera loma būs ļoti nozīmīga. Izvērtējot centru un spēka uzbrucēju pozīcijās pieejamos spēlētājus, kā arī pretinieku komplektāciju, šoreiz neaicinājām Rolandu Freimani.

Saspēles vadītājiem pievienojies Dāvis Lejasmeiers, kurš sevi labi parādīja jau vasarā. Viņam ir stabilas pozīcijas klubā un mums, treneriem, paplašināsies iespējas variēt sastāvu un komandas taktiku, atkarībā no situācijas laukumā.

Pirmo reizi uzaicināts ventspilnieks Rihards Lomažs, kuru labi pazīstu no U20 izlašu turnīriem. Pēc smaga savainojuma viņš ir atguvis sportisko formu un vairākās Čempionu līgas spēlēs bijis starp ventspilnieku līderiem. Lomažs var iedot komandai papildus enerģijas devu gan aizsardzībā, gan uzbrukumā.

Saistītie raksti

Par Rodiona Kuruca līdzdalību “Barcelona” galīgo atbildi dos pēc šonedēļ Spānijā notiekošās Karaļa kausa izcīņas, bet iepriekšējā informācija liecina, ka klubs viņam šķēršļus neliks.

Pagaidām ir vairākas jautājuma zīmes par spēlētāju veselības stāvokli. Piemēram, Ojārs Siliņš Itālijā pēdējā laikā varējis spēlēt tikai pēc medikamentu devas. Ojārs paudis vēlmi palīdzēt valstsvienībai, bet vismaz pagaidām mūsu prioritāte būs viņa rehablitācijas procesa organizēšana, lai nenodarītu ilgtermiņa kaitējumu veselībai. Par līdzdalību spēlēs lemsim papildus. Pēdējā laikā savainojumu dēļ spēles un treniņus izlaiduši arī Aigars Šķēle, Artūrs Ausējs un Žanis Peiners, kuru atveseļošanās process rit normāli. Ceru, ka nākamnedēļ treniņos varēsim darboties pilnā sastāvā.”

LATVIJAS IZLASES KANDIDĀTU SARAKSTS

LA.lv