Sports
Basketbols

Vecvagars: esam cilvēki un emociju laikā kaut ko aizmirstam, bet mums bija vēlme uzvarēt0

foto – Ieva Leiniša/LETA

Latvijas izlases basketbolisti pirmdien 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlē savās mājās pret Turciju parādīja vajadzīgo enerģiju, cīņassparu un vēlmi uzvarēt, pēc mača atzina mājinieku komandas galvenais treneris Arnis Vecvagars.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas izlase izcīnīja svarīgu uzvaru, pārspējot Turciju ar rezultātu 79:70 (14:21, 18:15, 25:18, 22:16), uzlabojot savas izredzes iekļūt kvalifikācijas otrajā kārtā.

“Ļoti svarīga uzvara. Esmu ļoti pateicīgs spēlētājiem par to, ka parādīja vajadzīgo enerģiju, cīņassparu un vēlmi uzvarēt,” pēc mača gandarīts bija Vecvagars. “Bijām pamainījuši aizsardzības plānu, tas arī lielā mērā darbojās. Bija nelielas kļūdas, bet izdarījām to, ko bijām plānojuši. Gribētu pateikties spēlētājiem un līdzjutējiem. Mirkļos, kad bija vajadzīgs, jutām lielu atbalstu.”

Spēles sākums Latvijai gan neizdevās, jo pēc pirmās ceturtdaļas mājinieki bija iedzinējos ar 14:21, jo netika galā ar pretinieku līderi Bobiju Diksonu (Turcijas pasē – Ali Muhameda), kurš trāpīja četrus tālmetienus. Tāpat nesekmējās cīņā par atlēkušajām bumbām, pirmajās desmit minūtēs ļaujot Turcijai izcīnīt piecas bumbas zem mājinieku groza.

Saistītie raksti

“Bieži vien garie spēlētāji atradās ārpus pie trīspunktu līnijas, varbūt viņiem neierastā situācijā. Ne vienmēr noreaģēja, ka pēc metiena jāatgriežas groza tuvumā. Atlēkušās bumbas pie sava groza bija problēmas arī iepriekšējās spēlēs. Diemžēl, emociju iespaidā ne vienmēr izdodas atcerēties visu, kas ir spēles plānā,” skaidroja Vecvagars.

Pēc pirmā puslaika Latvija zaudēja ar 32:36, spēles otrajā daļā laužot cīņas gaitu.

“Mēs visi esam profesionāļi, nevienu nevajag īpaši noskaņot. Neko ļoti būtiski enerģijas pieprasīšanā nemainījām. Enerģija tika prasīta arī iepriekšējās spēlēs. Acīmredzot, spēlētāji no treniņiem, videosesijas un iepriekšējās spēlēs bija izdarījuši secinājumus. Kad sajutām, ka darba punkti nes rezultātu, tad centāmies ar tos izmantot,” treneris uzsvēra, ka panākums izcīnīts ar smagu darbu.

LA.lv