Sports
Basketbols

Vecvagars izšķirošajās PK spēlēs cer uz Eirolīgas basketbolistu palīdzību0


Arnis Vecvagars nosaucis izlases paplašināto kandidātu sarakstu PK kvalifikācijas izšķirošajām spēlēm.
Arnis Vecvagars nosaucis izlases paplašināto kandidātu sarakstu PK kvalifikācijas izšķirošajām spēlēm.
Foto: Juris Kalniņš

Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars pirms pēdējām divām Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm ar Spāniju un Melnkalni paplašinātajā kandidātu sarakstā iekļavis 24 spēlētājus, arī visus Latvijas basketbolistus no Eirolīgas komandām.

No 24 spēlētājiem uz treniņiem tiks aicināti 16-18 basketbolisti.

No Eirolīgas komandām sarakstā iekļauti Jānis Strēlnieks, Jānis Timma (abi – Pirejas “Olympiakos”), Dairis Bertāns (Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”), Žanis Peiners (Stambulas “Dariššafaka Tekfen”), Rolands Šmits (Barselonas “Lassa”), Anžejs Pasečņiks (Grankanārijas “Herbalife”) un Artūrs Kurucs (Vitorijas “Kirolbet Baskonia”).

Tiesa, šobrīd vēl nav zināms, vai visi Eirolīgas komandu spēlētāji varēs palīdzēt Latvijas izlasei.

Tāpat kandidātu vidū ir Kaspars Vecvagars (“Jūrmala/Betsafe”), Rihards Lomažs, Ronalds Zaķis, Ingus Jakovičs (visi – “Ventspils”), Jānis Blūms (Permas “Parma”, Krievija), Artūrs Ausējs, Artis Ate, Mareks Mejeris, Klāvs Čavars (visi – “VEF Rīga”), Ojārs Siliņš (Avelīno “Sidigas”, Itālija) Artūrs Strautiņš (Triestes “Alma”, Itālija), Mārtiņš Meiers (Krasnojarskas “Jeņisej”, Krievija), Rolands Freimanis (Lemnosas “Ifaistos”, Grieķija), Aigars Šķēle (Antibas “Sharks”, Francija), Dāvis Rozītis (“RIO Ourense”, Spānija), Mārcis Vītols (“Odessa”, Ukraina) un Artjoms Butjankovs (Jaroslavļas “Burevestņik”, Krievija).

Vecvagars intervijā Latvijas Basketbola savienībai (LBS) informēja par savu izvēli un izlases darba plāniem.

Kādi faktori ietekmēja kandidātu izvēli?

Arnis Vecvagars: Kā vienmēr, centāmies sabalansēt kandidātu sastāvu, ņemot vērā pozīcijas un spēles stilu. Plānus koriģēja veselības stāvoklis – savainojumu dēļ nevar spēlēt Andrejs Gražulis un Kaspars Bērziņš. Toties gatavību palīdzēt apliecinājis kopš pagājušā februāra nespēlējušais Mareks Mejeris. Prieks, ka daudziem pēdējā laikā bijušas veiksmīgas spēles klubos. Pirmo reizi starp 24 kandidātiem iekļāvām Dāvi Rozīti un Artūru Kurucu, kuri labi spēlē Spānijas zemākajās līgās. Taču jāņem vērā, ka valstsvienībā viņu pozīcijās abiem priekšā ir vairāki pieredzējušie spēlētāji.

Kāda ir situācija ar Eirolīgas klubu spēlētājiem?

Milānas klubs apstiprinājis, ka Dairis Bertāns varēs pievienoties valstsvienībai pēc kluba spēles, kas notiks 21. februārī. Ir pamatotas cerības, ka “Olympiakos” rīkosies tāpat attiecībā uz Jāni Strēlnieku un Jāni Timmu. Turpinās komunikācija ar citu spēlētāju klubiem un pārstāvjiem.

Vai ir iespēja, ka kāds no viņiem varētu iziet laukumā 22. februārī pret Spānijas izlasi?

Dairim, abiem Jāņiem, arī Rolandam Šmitam un Anžejam Pasečņikam ir Eirolīgas spēles 21. februārī. Nākamajā dienā viņi var būt Rīgā, bet ir liels jautājums vai būtu lietderīgi uzreiz no lidmašīnas doties laukumā. Gan klubu, gan arī valstsvienības interesēs ir rīkoties tā, lai neciestu ilgtermiņa intereses. Žaņa Peinera klubam 22. februārī ir Eirolīgas spēle. Katrā ziņā spēlei gatavosimies ar tiem spēkiem, kas būs mūsu rīcībā kopš nometnes sākuma, necerot uz glābējiem.

Cik spēlētāji tiek aicināti uz treniņnometni?

Pirmajai spēlei varam gatavoties nepilnas četras dienas, tāpēc, tāpat kā iepriekš, nav lietderīgi treniņos iesaistīt ļoti lielu spēlētāju skaitu.

Kuri spēlētāji tiks aicināti uz 18. februārī startējošo treniņnometni?

Iecerētais sastāvs: Jānis Blūms, Aigars Šķēle, Ingus Jakovičs, Kaspars Vecvagars, Rihards Lomažs, Artūrs Ausējs, Artis Ate, Artūrs Strautiņš, Ojārs Siliņš, Mareks Mejeris, Rolands Freimanis, Mārtiņš Meiers un Ronalds Zaķis. Paturam prātā iespēju nepieciešamības gadījumā veikt korekcijas. Katram vēl priekšā vairākas spēles, jāpatur prātā veselības riski.

Lielais nezināmais – Spānijas izlases sastāvs. Kā šī neziņa ietekmēs gatavošanos?

Tāda ir šī turnīra specifika – arī iepriekš bieži tikai aptuveni zinājām, ar ko būs darīšana. Visupirms koncentrēsimies uz savu spēli – atsvaidzināsim sadarbības, aizsardzības principus. Spānijas izlase jau nodrošinājusi ceļazīmi uz finālturnīru, un tas var ietekmēt sastāvu, jo klubus būs grūti pārliecināt palaist līderus uz it kā nevajadzīgajām spēlēm. Taču Spānijas basketbola līmenis ir ļoti augsts un jaunie spēlētāji, tikuši pie iespējas, būs ļoti motivēti sevi parādīt no labākās puses. Uz pretinieku vājumu neceram, pašiem jābūt stipriem.

Spēlei ar Spāniju it kā nav supernozīmes – jebkura iznākuma gadījumā Latvijas komandai viss izšķirsies Podgoricā…

Tādās kategorijās nedomājam, katrā spēlē cīnāmies par uzvaru. Un gribam iepriecināt mūsu lieliskos atbalstītājus.

Dažās dienās Latvijas komandai būs divi sastāva modeļi. Pagūsiet pārorientēties?

Abās spēlēs laukumā būs Latvijas valstsvienība un esmu pārliecināts, ka katrs, kas būs uzvilcis tās formastērpu, laukumā atdos visus spēkus, lai palīdzētu komandai. Kurš to varēs darīt abās spēlēs, kurš tikai vienā – nedomāju, ka tā būs problēma.

Saistītie raksti

Iepriekš Slovēnijā liels slogs gūlās uz Dairi Bertānu – bija vajadzīgs zināms laiks, lai spēlētāji saprastu savas lomas. Pieredze noderēs?

Noderēs, bet šoreiz būs citi apstākļi. Pirmkārt, ja piepildīsies optimistiskais scenārijs, šoreiz ierindā būs vairāk Eirolīgas spēlētāju, starp kuriem atbildība sadalīsies līdzsvarotāk. Otrkārt, iepriekšējā ciklā dažādu iemeslu dēļ nevarēja piedalīties vēl vairāki aizsardzības līnijas spēlētāji, tāpēc ierindā palikušajiem vajadzēja veikt arī neierastas funkcijas un tas ietekmēja spēles kvalitāti. Ceru, šoreiz tādu problēmu nebūs.

Melnkalnes izlasei, šķiet, nav stratēģisku rezervju – komanda būs tādā pašā sastāvā, kādā bija Rīgā?

To redzēsim, kad būs publicēts sastāvs. Visticamāk, Rīgas spēles pieredze mums palīdzēs vairāk, nekā pretiniekiem.

LA.lv