Sports
Basketbols

Vecvagars: Pirms mača ar Slovēniju noskaņojums un enerģija ir vajadzīgajā līmenī 0

Foto-Juris Kalniņš

Latvijas vīriešu basketbola izlases noskaņojums un enerģija pirms 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēles ar Slovēniju ir vajadzīgajā līmenī, uzsver valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas basketbolisti svētdien pārbaudes spēlē viesos ar rezultātu 97:80 sagrāva Lietuvu.

“Par veselības problēmām neviens nesūdzas, noskaņojums un enerģija ir vajadzīgajā līmenī. Svarīgi, lai no pēdējās spēles Lietuvā atmiņā paliktu tā enerģija un taktiskā disciplīna, ar kādu ievirzījām spēli mums labvēlīgā gultnē, nevis tikai galarezultāts, kas var maldināt. Ar tādu pašu noskaņojumu jāiet laukumā arī piektdien,” Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Vecvagara teikto.

Slovēnijas izlase izpētīta gan pirmā posma spēlēs, gan tikko aizvadītajos pārbaudes mačos ar Horvātiju. Tāpat Latvijas izlases treneru rīcībā ir detalizēta informācija par katru pretinieku spēlētāju.

“Šādā sastāvā Slovēnijas izlasei tā būs pirmā spēle. Nebūs komandas līderu pirmajā posmā – ārējās līnijas spēlētāju Klemena Prepeliča un Jakas Blažiča. Tomēr būs Entonijs Rendolfs, kura individuālā klase un pieredze ir labi zināma, bet jautājums, kā viņa iesaistīšanās ietekmēs arī spēlētāju rotāciju un komandas sadarbības. Tāpēc pretinieku komandas spēlē jābūt gataviem visādiem variantiem,” skaidro Vecvagars.

Piektdien latvieši savā laukumā uzņems Eiropas čempionus slovēņus, bet trīs dienas vēlāk Madridē būs mačs ar spāņiem.

Ņemot vērā pirmā posma rezultātus, šobrīd Pasaules kausa kvalifikācijas otrajā posmā Spānija ar sešām uzvarām sešās spēlēs ir pirmajā vietā, kamēr ar četriem panākumiem seko Turcija un Latvija. Melnkalnei un Ukrainai ir trīs uzvaras, kamēr Slovēnijai ir divi panākumi.

Saistītie raksti

Pirmajā posmā Latvija pa divām reizēm spēkojās ar Turciju un Ukrainu, kā arī Zviedriju, kas netika nākamajā kvalifikācijas kārtā, bet otrajā posmā gaidāmas cīņas pret Spāniju, Melnkalni un Slovēniju.

Pēc pirmajām divām spēlēm Pasaules kausa kvalifikācijas otrajā posmā Latviju 29.novembrī gaida cīņa Rīgā pret Melnkalni, bet 2.decembrī viesos būs duelis pret Slovēniju. Visbeidzot trešajā “logā” nākamā gada 22.februārī gaidāma cīņa savā laukumā pret Spāniju, bet atlase tiks noslēgta 25.februārī izbraukumā ar dueli pret Melnkalni.

Pasaules kausa finālturnīram, kas nākamgad notiks Ķīnā, kvalificēsies grupas trīs labākās izlases.

LA.lv