×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Vedam līdzi svaru zāli

LETALETA

Latvijas bobslejisti pagājušajā sezonā starta ieskrējienā diktēja modi pasaulē. Izlases treneris Jānis Ozols teic, ka šovasar paveikts labs darbs, taču to, kāds būs rezultāts uz konkurentu fona, varēs pateikt tikai pēc sezonas pirmajiem Pasaules kausa posmiem.

Šodien mūsējie dodas uz oficiālo treniņu nedēļu Soču olimpiskajā trasē.

“Šķiet, ka esam labi sagatavojušies sezonai, bet tā objektīvi grūti spriest. Kad cīnies ar sevi, tad jau šķiet, ka ir labi. Pēc mēneša redzēs, arī Sočos to nevarēs pateikt. Pieļauju, ka daudziem tur nebūs pamatstūmēji, vāciešiem vienmēr ir viltības sezonas sākumā, arī amerikāņi un kanādieši var atsūtīt otro sastāvu,” “LA” teica Jānis Ozols.

“Slodzes tagad ļoti lielas nevar likt, jo esam tik, cik esam. Lillehammerē bija divi treniņi trasē dienā un papildus slodzi likt nedrīkstēja. Sočos mazliet vairāk patrenēsimies, bet daudz atkarīgs no apstākļiem. Domāju, ka nekas nebūs mainījies – zāle un stadions tur nav pie trases. Mēs vedam līdzi savu svaru zāli, sametāmies kopā ar skeletonistiem, jo arī viņiem vajadzēs. Arī uz Eiropu ir tāpat. Agrāk gājām tur uz zāli, bet, kopš pievienoja klāt sieviešu bobsleju un skeletonu, vairs to nedarām. Cilvēku skaits ir tik liels, ka esošās zāles fiziski nespēj uzņemt. Un arī finansiāli dārgi sanāk – vienam cilvēkam katrs apmeklējums vidēji desmit eiro. Ja rēķinam, ka ejam katru dienu, tad inventāru atpelnījām sezonas laikā, un arī pašiem ērtāk. Viesnīcā garāžās var darboties, vai pagalmā, jo ziemas nav tik briesmīgas.”

Ko rāda fiziskie testi? “Aptuveni puse izlases puišu ir progresējuši, pārējie sasnieguši pērnā gada līmeni. Jārēķinās ar to, ka daudziem, īpaši pieredzējušajiem griesti jau ir sasniegti. Bolts rekordu noskrējis un katru nedēļu neskrien 9,50 sekundes. Man ir gandarījums, ka viņi savam līmenim pietuvojušies. Vājāks nav palicis neviens. No esošajiem pārsteidza divi stūmēji – Vilkaste, kas ļoti uzlabojis, un Strenga. Visi trīs piloti ir spēcīgi, gājuši uz priekšu.”

Ekipāžu sastāvs pašreiz ir šāds. Oskara Melbārža četriniekā ir Arvis Vilkaste, Intars Dambis un Daumants Dreiškens. Savukārt, Oskaru Ķibermani iestums Raivis Broks, Helvijs Lūsis un Jānis Strenga. “Par divniekiem vēl nav izlemts, domājam Daumantam dot iespēju atpūsties, jo pārējie ir tik spēcīgi, ka arī var pamēģināt,” sprieda Ozols. “Kopš debijas Dreiškens ļoti reti kādu maču ir izlaidis, fiziski nav iespējams tādu slodzi turēt, tāpēc, lai uz Sočiem būtu labākā gatavībā, vajag arī savu reizi atpūsties. Līdz šim mēs katru maču uz maksimumu gājām, kamēr citiem stūmēji pamainījās un svarīgākajos mačos bija svaigāki.”

“Ne jau mums starts galvenais, bet finišs. Dažbrīd ar vienu vai otru stūmēju ir labs starts, bet nav finiša rezultāts. Jāskatās tendences trasē,” atgādināja Jānis Ozols.

No Sočiem mūsējie atgriezīsies 16. novembrī, bet jau piecas dienas vēlāk dosies uz Ziemeļameriku, kur risināsies pirmie trīs Pasaules kausa posmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+