×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. oktobris, 2016
Drukāt

VEF Kultūras pils atjaunošanai trūkst naudas (1)

Foto Facebook/Nils UšakovsFoto Facebook/Nils Ušakovs

Rīgas dome vēl nav apspriedusi, kur ņemt papildus nepieciešamo pusmiljonu eiro VEF Kultūras pils atjaunošanai, informēja Rīgas domes Īpašumu departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Šobrīd, atsedzot ēkas konstrukcijas, tapis skaidrs, ka rekonstrukcijas izmaksas palielināsies, bet nav vēl apspriests, kādā veidā vajadzīgais finansējums varētu tikt piesaistīts.

Jau ziņots, ka VEF Kultūras pils ēkas rekonstrukcija izmaksās par aptuveni pusmiljonu eiro vairāk, nekā sākotnēji plānots, ceturtdien apmeklējot pili, paziņoja Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītājs Oļegs Burovs (GKR).

Burovs apgalvoja, ka vēsturisku ēku rekonstrukcijām ir raksturīgi, ka, būvniekiem veicot padziļinātu izpēti, atklājas papildu defekti un izmaksas par dažādiem rekonstrukcijas darbiem, un VEF Kultūras pils nebūšot izņēmums, jo ēkā atklājušies jauni bojājumi uz ieejas kāpnēm, ēkas fasādēs un pārsegumā.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāde “VEF Kultūras pils” ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Ēka ir celta laika posmā no 1951. līdz 1960.gadam. Iekšējais plānojums un piecu telpu interjera apdare ir valsts nozīmes mākslas piemineklis.

VEF Kultūras pils kā kultūras centrs darbību sāka 1960.gada 1.martā un ir lielākā Latvijas kultūras iestāde ar vairāk nekā piecdesmit mākslinieciskajiem kolektīviem, studijām un interešu klubiem, kuros darbojas ap 3000 cilvēku – gan pirmsskolas vecuma bērni, gan pusaudži un jaunieši, gan vidējās un vecākās paaudzes rīdzinieki.

Šogad, 2.maijā, tika sākta pils rekonstrukcija un restaurācija. Darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veic SIA “Velve”. Kopējās projekta izmaksas ar pievienotās vērtības nodokli ir aptuveni 11 miljoni eiro. Šobrīd arī noslēgts līgums par siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu ēkā.

No minētajām izmaksām vairāk nekā sešus miljonus eiro plānots piesaistīt no Eiropas Savienības fondiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kulturas pilij paredzams flagmana VEF-a liktenis.

Draugiem Facebook Twitter Google+