Sports
Basketbols

“VEF Rīga” apstiprina saspēles vadītāja Keneta Smita pievienošanos 16

dnj.com

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” parakstījusi līgumu ar 22 gadus veco un 1,90 metrus garo amerikāņu saspēles vadītāju Kenetu “Spīdiju” Smitu, par kura iespējamo pievienošanos komandai tika runāts jau iepriekš.

“VEF Rīga” galvenais treneris Karloss Frade: “Ņemot Spīdiju, vairāk domājām par komandas interesēm. Viņš nav tipisks amerikāņu saspēles vadītājs, nav izteikts punktu guvējs, bet var to izdarīt, kad komandai nepieciešams. Spīdijs ir īsts saspēles vadītājs vārda vistiešākajā nozīmē. Gribējām kādu, kas spēj padarītus citus labākus, un Spīdijs to prot. Tāpat vēlējāmies spēlētāju, kas ir izsalcis, ambiciozs un ar pietiekamu raksturu, lai spētu pacelt savus spēju griestus un latiņu augstāk. Viņš ir lielisks piespēlēs un aizsardzībā – tās ir spējas, ko augstu novērtē mūsu treneru sastāvs.”

“VEF Rīga” rindās Floridā augušais Kenets Smits aizvadīs savu pirmo sezonu profesionālajā basketbolā. Iepriekšējos četrus gadus spēlētājs pavadīja “Louisiana Tech” universitātes basketbola vienībā, kas sacentās ASV studentu čempionātā (NCAA).

Aizvadītajā sezonā Smits izgāja laukumā 36 spēlēs, kurās vidēji 33,1 laukumā pavadītajās minūtēs savāca 6,4 punktus un 7,4 rezultatīvas piespēles, kā arī 1,9 pārtvertās bumbas. Vēl sezonu iepriekš Smita rādītāji 36 spēlēs bija vidēji 30,4 minūtes, 7,8 punkti, 7,7 rezultatīvas piespēles un 2,5 pārtvertas bumbas.

Smits ir unikāls ar to, ka iepriekšējās sezonās viņam bija vairāk rezultatīvo piespēļu par punktiem. Pagājušajā sezonā Smits bija piektais labākais šajā rādītājā visā plašajā NCAA I divīzijā, bet sezonu iepriekš viņš bija pat otrais labākais rezultatīvajās piespēlēs. Iepriekšējās divās sezonas Smits ir stabili uzbrucis arī no trīspunktu metienu distances, abās no tām realizējot tālmetienus ar 36,5% precizitāti.

Spēlējot “Louisiana Tech” vienībā, Smits saņēma vairākas atzinības. Vienu reizi viņš tika atzīts par “Conference USA” konferences gada labāko spēlētāju (2015), kā arī labāko aizsardzības spēlētāju (2014). Pa divām reizēm (2014, 2015) Smits tika iekļauts savas konferences labāko spēlētāju simboliskajā pieciniekā, kā arī vadošo aizsardzības spēlētāju pieciniekā.

Pēc koledžas karjeras noslēguma Kenets Smits izpelnījās vairāku NBA klubu uzmanību, piedaloties pirmsdrafta treniņos. NBA draftā spēlētājs gan netika izvēlēts, bet savu ceļu pretī virsotnēm profesionālajā basketbolā viņš nolēmis sākt Latvijā ar “VEF Rīga” klubu.

LA.lv