“VEF Rīga” ar uzvaru Vācijā sāk Eiropas kausa izcīņu 0

“VEF Rīga” basketbolisti trešdien viesos Kvakenbrikā dalību Eiropas kausa izcīņā sāka ar 82:72 uzvarot Latvijas basketbolista Kristapa Valtera parstāvēto Vācijas klubu “Artland Dragons”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Latvijas kluba rindās pa 18 punktiem guva Dairis Bertāns un Antans Kavaļausks, bet Kristapa Janičenoka rēķinā bija 15 punkti. Mājiniekiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Entonijs Kings, bet Valtera rēķinā bija 12 punkti un četras rezultatīvas piespēles.

Spēli veiksmīgāk sāka viesi, kuri 5. minūtē atradās vadībā ar 9:2, bet pirmo ceturtdaļu noslēdza ar astoņu punktu pārsvaru – 22:14. Turpinājumā mājiniekiem izdevās spēles gaitu izlīdzināt un tuvojoties puslaika pārtraukumam “Artland Dragons” panāca neizšķirtu 30:30, jo “VEF Rīga” basketbolisti salīdzinoši īsā laikā bija pieļāva piecas kļūdas. Tomēr otrās ceturtdaļas izskaņu labāk aizvadīja Latvijas čempioni un atpūtā devās esot vadībā ar 37:32.

Ļoti labi “VEF Rīga” aizvadīja trešo ceturtdaļu, kad vairākus uzbrukumus ar groza guvumu noslēdza Kavaļausks, bet Bertāns iemeta trīs tālmetienus, panākot 61:47 rīdzinieku labā. Arī pēdējā ceturtdaļā “VEF Rīga” ilgu laiku spēja saglabāt desmit punktu pārsvaru un trīs minūtes pirms beigām bija vadībā ar 70:60, tomēr beigas sanāca saspringtas, jo 55 sekundes pirms sirēnas pēc Valtera divpunktu metiena viesu pārsvars bija vairs pieci punkti 74:69. Pašās beigās “VEF Rīga” tomēr spēja ne tikai nosargāt pārsvaru, bet arī atjaunot desmit punktu vadību – 82:72.

Nākamo spēli “VEF Rīga” aizvadīs svētdien savā laukumā, kad VTB vienotās līgas čempionātā uzņems Kauņas “Žalgiri”, bet Eiropas kausā otrā spēle rīdziniekiem būs otrdien 13. novembrī savās mājās pret Francijas “Le Mans”.

Eiropas kausa izcīņā startē 32 klubi, kuri sadalīti astoņās grupās pa četrām komandām. “VEF Rīgas” pretinieki grupā būs arī “Le Mans” un Ļubercu ”Triumf” no Krievijas. Pa divām spēcīgākajām komandām no katras grupas pēc divu apļu izspēles iekļūs nākamajā kārtā, kur četru grupu 16 komandas pretendēs uz vietu ceturtdaļfinālā. Iepriekšējā sezonā “VEF Rīga” tika līdz otrajai grupu kārtai.