vefriga.com

“VEF Rīga” atbild tikpat pārliecinoši 1

“Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas otrajā mačā piektdien čempioni “VEF Rīga” savā laukumā ar rezultātu 82:69 (26:24, 23:10, 20:14, 13:21) uzvarēja “Ventspils” komandu, sērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 1-1.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

“VEF Rīga” komandas labā 20 punktus guva Rihards Kuksiks, kurš 15 no tiem iekrāja jau pirmajā puslaikā, 17 punktus pievienoja Kristaps Janičenoks, bet lielu artavu uzvarā deva Viktors Iļjins, kura kontā desmit punkti.

Savukārt “Ventspils” vienības rezultatīvākais spēlētājs ar 14 punktiem bija amerikānis Lorenco Viljamss, kamēr 11 punktus iekrāja Ronalds Zaķis.

Spēles pirmajās minūtēs vadībā ar 8:2 izvirzījās “Ventspils” komanda, tomēr rīdzinieki neļāva pretiniekiem atrauties un ātri pietuvojās viena precīza metiena attālumā. Pēc vēl vienas ventspilnieku atraušanās laukuma saimnieki veica 7:0 izrāvienu un pārņēma vadību, bet pirmo ceturtdaļu noslēdza ar divu punktu pārsvaru (26:24).

Otrās ceturtdaļas ievadā “VEF Rīga” pārsvars pieauga līdz astoņiem punktiem, bet tās trešajā minūtē mājinieki panāca 36:26 savā labā. Turpinājumā mājinieku lielākais pārsvars bija 13 punktu izteiksmē, kamēr “Ventspils” nespēja tikt tuvāk par astoņu punktu atstatumu. Puslaika pašās beigās gan “VEF Rīga”, pateicoties precizitātei no tālmetienu līnijas, bija krietni veiksmīgāki, kas ļāva izkarot 15 punktu pārsvaru (49:34).

Trešās ceturtdaļas ceturtajā minūtē mājinieku pārsvars pirmoreiz sasniedza 20 punktu atzīmi (60:40), bet “Ventspils” uz to atbildēja ar sešiem pēc kārtas gūtiem punktiem. Tomēr veiksmīgo spēles nogriezni viesiem neizdevās turpināt, kas līdz ceturtdaļas beigām “VEF Rīga” ļāva atjaunot 20 punktu pārsvaru.

Noslēdzošajā ceturtdaļā “Ventspils” komandai vairākas reizes izdevās pietuvoties līdz 16 punktu atstatumam, tomēr nopietna cīņa par uzvaru vairs neatjaunojās. Pietuvoties pretiniekiem viesi spēja vien pēdējās minūtēs, kad uzvarētājs jau bija noskaidrots.

Jau vēstīts, ka finālsērijas pirmajā cīņā “Ventspils” trešdien savā laukumā ar rezultātu 90:61 negaidīti pārliecinoši pieveica Rīgas klubu.

Zīmīgi, ka 17 reižu LBL finālsērijā uzvarējusi komanda, kas guvusi panākumu pirmajā spēlē.

Trešo dueli abas vienības aizvadīs svētdien Ventspilī, bet ceturtā cīņa 14.maijā atkal notiks “