“VEF Rīga” atlaiž un vairs nenoķer Eirolīgas Top-16 klubu “Himki” 0

Latvijas čempioni basketbolā “VEF Rīga” svētdien VTB Vienotās līgas spēlē ar 79:89 (23:30, 18:18, 23:23, 15:18) savā laukumā piekāpās ULEB Eirolīgā veiksmīgi spēlējošajai Maskavas apgabala “Himki” vienībai.
Latvijas komandā rezultatīvākais ar 21 punktu bija Mareks Mejeris, kuram arī septiņas atlēkušās bumbas un pieci izprovocēti pārkāpumi. Ingus Jakovičs iemeta 13 punktus, 12 punkti Jānim Bērziņam, desmit Mārtiņam Meieram, bet ar deviņiem punktiem labākais no pieciem leģionāriem bija Džošs Harelsons, kuram arī astoņas bumbas zem groziem.
Tikmēr viesiem ar 20 punktiem rezultatīvākais bija Tairīss Raiss, 16 punkti un 12 atlēkušās bumbas Džošam Būnam, bet par punktu mazāk Aleksejam Švedam.
Mača sākumā neliels pārsvars piederēja mājiniekiem, taču “Himki” pamazām pārņēma iniciatīvu un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 30:23 savā labā. Lielāko daļu no otrā ceturkšņa maskaviešiem izdevās noturēties ar desmit un vairāk punktu handikapu, bet puslaika beigās rīdzinieki pietuvojās līdz mīnus septiņiem punktiem (41:48).
Arī spēles trešajā ceturtdaļā komandas cīnījās līdzīgi, bet ceturtajā spēles nogrieznī pēc nospēlētas pusotras minūtes Krievijas komanda savu pārsvaru dubultoja (78:64). Ceturkšņa vidū mājinieki pietuvojās līdz astoņu punktu deficītam (72:80), tomēr nākamajās piecās minūtēs pretargumentus atrast nespēja un cieta zaudējumu ar 79:89.
Vienotās līgas kopvērtējumā līdere ar 27 uzvarām 29 spēlēs ir CSKA, bet ar 23 panākumiem 27 mačos seko Kazaņas “Unics”. Trešo vietu ar 19 uzvarām 26 spēlēs ieņem Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ”, kamēr “Himki” ir tikpat uzvaras 27 mačos.
Savukārt “VEF Rīga” ar deviņām uzvarām 27 mačos atrodas 11.vietā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai

VTB VIENOTĀ LĪGA
“VEF Rīga” – “Himki” 79:89 (23:30, 41:48, 64:71). Mejeris 21, Jakovičs 13, Bērziņš 12, Meiers 10, Harelsons 9+8AB, Kruzs 6, Bostiks, Strēlnieks pa 4, Mailzs, Rubio, Geks, Vilde; Raizs 20, Būns 16+12AB, Šveds 15.