foto – Juris Kalniņš

“VEF Rīga” atspēlē deficītu un izrauj uzvaru pār “Ventspils” komandu 0

Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas trešajā spēlē “VEF Rīga” ceturtdien aizvadīja ļoti veiksmīgas pēdējās minūtes un ar rezultātu 74:72 (15:16, 22:14, 12:24, 25:18) savā laukumā Saldū pieveica “Ventspils” komandu. Vēl divas minūtes pirms pamatlaika beigām “Ventspils” bija vadībā ar 69:61, tomēr “VEF Rīga” finiša spurts ļāva izraut uzvaru.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 30

Sērijā līdz četrām uzvarām “VEF Rīga” pārņēma vadību ar rezultātu 2-1. Nākamo reizi abas komandas sestdien sacentīsies Ventspilī.

Rezultatīvākais “VEF Rīga” komandā ar 18 punktiem bija Kristaps Janičenoks, 14 punktus guva Ērls Roulends, 11 no tiem sametot pēdējās piecās minūtēs. Vēl ar 12 punktiem izcēlās Donāts Zavacks, bet 11 punkti bija Viljamam Denjelsam.

Savukārt ventspilniekiem ar 27 gūtajiem punktiem un desmit atlēkušajām bumbām palīdzēja Folerins Kempbels, 12 punktus guva Jānis Timma, bet ar desmit punktiem izcēlās Sandis Valters.

Mačs sākās nervozā cīņā abu komandu izpildījumā, bet ļoti veiksmīgi dueli uzsāka “VEF Rīga” spēlētājs Viljams Denjelss, kurš septītajā minūtē jau bija guvis deviņus punktus, izvirzot savu vienību vadībā ar 10:7. Ceturtdaļas izskaņā pēc otrā Mārtiņa Laksas realizētā tālmetiena ventspilnieki panāca izlīdzinājumu 14:14, bet pēc desmit spēlētām minūtēm jau bija vadībā ar 16:15.

Otro ceturtdaļu “VEF Rīga” uzsāka ar saviem pirmajiem trim realizētajiem tālmetieniem, kas trešās minūtes izskaņā ļāva pārņemt vadību ar 24:18. Savukārt trīs minūtes pirms puslaika beigām pēc Donāta Zavacka tālmetiena “VEF Rīga” jau pārņēma vadību ar 33:25. Pirmajā puslaikā cīņas ritējums vairs strauji nemainījās un pēc tā uz papīra esošie mājinieki “VEF Rīga” bija vadībā ar 37:30.

Otro puslaiku daudz sekmīgāk iesāka ventspilnieki un piektajā minūtē jau panāca izlīdzinājumu 41:41. Tāpat kā sērijas pirmajā mačā, arī šoreiz trešo ceturtdaļu “Ventspils” komanda aizvadīja daudz pārliecinošāk un pēc tās jau atradās vadībā ar 54:49.

Ceturto ceturtdaļu “Ventspils” sāka ar ļoti agresīvu aizsardzību, kas gan arī izpaudās ātri sapelnītā piezīmju normā. Tomēr “Ventspils” komanda turpināja darboties pārliecinoši un ceturtdaļas vidū pie savas piektās piezīmes tālmetiena izpildes brīdī tika spēles sākuma varonis Denjelss. Folerins Kempbels realizēja divus no sekojošajiem trim tālmetieniem, izvirzot viesus vadībā ar 64:56.

Kaut “Ventspils” arī spēja iegūt vairāk nekā desmit punktu pārsvaru, trīs minūtes pirms pamatlaika beigām viņi atkal bija vadībā ar astoņiem punktiem – 69:61. Jau pirmajā sērijas mačā pēdējās minūtēs “Ventspils” izlaida ievērojamu pārsvaru un uzvarēja vien ar pēdējo sekunžu metienu. Šis scenārijs atkārtojās arī trešajā cīņā.

Minūti un 45 sekundes pirms pamatlaika beigām Roulends guva divus punktus ar sodu, samazinot “VEF Rīga” deficītu līdz 66:70, bet vēl pēc brīža Janičenoks ar diviem soda metieniem panāca jau 68:70, atjaunojot intrigu mačā. Nākamajā uzbrukumā Valters pazaudēja bumbu un Roulends, kurš mača lielāko daļu aizvadīja neveiksmīgi, 63 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca neizšķirtu.

“VEF Rīga” turpināja lieliski darboties aizsardzībā un arī Timma pazaudēja bumbu, bet pusminūti pirms pamatlaika beigām Zavacks jau izvirzīja vadībā pašreizējos čempionus. Turpinājumā divus soda metienus realizēja arī Kristaps Janičenoks, nodrošinot “VEF Rīga” komandai dramatisku uzvaru.

Kā ziņots, pirmajā mačā pirms pusotras nedēļas “Ventspils” sākotnēji Saldū izcīnīja uzvaru ar rezultātu 86:84, bet otrajā cīņā “VEF Rīga” Ventspilī revanšējās ar 69:42.

Pēc fināla otrā mača sērijā iestājās pārtraukums, jo “VEF Rīga” piedalījās VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) ceturtdaļfināla sērijā, kurā trīs reizes pārliecinoši atzina Maskavas apgabala “Himki” pārākumu.

Kaut “VEF Rīga” pirms sērijas paziņoja, ka visas savas spēles aizvadīs Saldū, trešdien pašreizējie čempioni pavēstīja, ka tomēr piekto un nepieciešamības gadījumā arī septīto maču spēlēs “Arēnā Rīga”.

Sērijas ceturtā spēle 25.maijā risināsies Ventspilī, piektais mačs notiks 27.maijā, bet sestā un septītā spēle nepieciešamības gadījumā tiks aizvadītas 29. un 31.maijā.