“VEF Rīga” atspēlējas no -21 un finālsērijā panāk 3:0 0

“VEF Rīga” basketbolisti “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas trešajā mačā otrdien savā laukumā ar 90:82 (17:26, 15:24, 23:13, 35:19) pārspēja “Ventspili”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot jau 3-0.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Vēl otrā puslaika sākumā “Ventspils” bija vadībā ar 21 punkta pārsvaru, tomēr cīņas otrajā pusē rīdzinieki parādīja raksturu un izcīnīja uzvaru.

“VEF Rīga” sastāvā 18 punktus iemeta Abduls Gadijs un Mareks Mejeris, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas, kamēr 17 punktus guva komandas kapteinis Jānis Blūms.

Tikmēr “Ventspils” labā 21 punktu iemeta Kristaps Janičenoks, bet 16 punkti Aigaram Šķēlem.

Pateicoties diviem Gadija trīspunktniekiem, “VEF Rīga” pirmajās minūtēs izvirzījās vadībā ar 6:4, bet komandas pirmās minūtes kopumā aizvadīja punkts punktā. Tomēr pirmās ceturtdaļas viducī “Ventspils” guva deviņus punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar 15:9, turklāt arī turpinājumā tai piederēja neliela iniciatīva. Divas minūtes līdz pirmā ceturkšņa beigām Jančenoks ar precīzu divpunktnieku panāca jau 21:11, bet pirmo ceturksni “Ventspils” noslēdza ar deviņu punktu pārsvaru (26:17).

Pēc veiksmīgiem Folerina Kempbela un Aigara Šķēles uzbrukumiem ventspilnieku vadība otrās ceturtdaļas sākumā sasniedza jau 12 punktus (31:19), kamēr “VEF Rīga” basketbolistiem bija problēmas ar pretinieku groza iekarošanu, jo viesu pārsvars konstanti turējās aptuveni desmit punktu robežās. Priekšpēdējā pirmā puslaika minūtē ar vēl vienu tālmetienu atzīmējās Janičenoks, kurš tādējādi “Ventspilij” panāca jau 16 punktu pārsvaru (46:30). Tikmēr rīdziniekiem neveicās gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, kas ventspilniekiem pirmo puslaiku ļāva noslēgt ar pārliecinošo 50:32.

“Ventspils” basketbolisti otro puslaiku uzsāka ar lielu enerģiju, kas palīdzēja sasniegt 21 punkta pārsvaru (53:32), tomēr turpinājumā viesu sniegumā iestājās kritums, jo viņiem bija manāmas problēmas ar viesu groza iekarošanu. Lai gan ventspilniekiem šajā spēlē iepriekš bija sekmējies tieši ar metieniem no tuvas distances, viņi otrajā puslaikā akcentu lika uz trīspunktniekiem, kas trešajā ceturksnī lielākoties bija nesekmīgi. Pēc pāris veiksmīgiem uzbrukumiem pēc kārtas aktivizējušies tikmēr bija “VEF Rīga” spēlētāji, un pēc Blūma precīzā tālmetiena pretinieku pārsvars trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē saruka vairs tikai līdz pieciem punktiem (55:60).

Tiesa, uzreiz pēc tam ar ļoti svarīgu tālmetienu atbildēja Aigars Šķēle, bet tik un tā noslēdzošajā ceturksnī atkal laukumā bija spraiga cīņa. Beidzamās desmit minūtes “VEF Rīga” iesāka ar astoņiem punktiem pēc kārtas, kas jau ļāva panākt izlīdzinājumu 63:63. Tomēr pēc tam rīdzinieku uzbrukums iestrēga, kamēr veiksmīgi spēlēja sāncenšu līderi Janičenoks un Dīns. Tas “Ventspilij” ļāva panākt 73:66, tomēr neilgi pirms tam laukumu piezīmju normas dēļ bija spiests atstāt Dīns. Par spīti šai problēmai Kurzemes komanda turējās dažu punktu attālumā, bet četras minūtes līdz pamatlaika beigām Blūms ar trīspunktnieku panāca 73:75.

Lai arī uzreiz pēc tam Kempbels divus punktus atguva, Kristofers Ričards atbildēja ar ātru trīspunktnieku, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Sekojošais ventspilnieku uzbrukums nebija sekmīgs, turklāt nākamajā uzbrukumā vēl vienu tālmetienu iemeta Gadijs, divas minūtes un 50 sekundes pirms pamatlaika beigām izvirzot “VEF Rīga” komandu vadībā ar 79:77.

Rīdzinieki bija uz viļņa. Lai arī pēc minūtes pārtraukuma panāca neizšķirtu, mājinieki pēc tam atbildēja ar 11 punktiem pēc kārtas, turklāt “Ventspils” izskatījās ļoti vāji aizsardzībā, piedzīvojot vēl vienu zaudējumu.

Pirmajā finālspēlē pārliecinošu uzvaru ar 76:66 izcīnīja rīdzinieki, bet otrajā mačā daudz saspringtākā cīņā viņi guva virsroku ar rezultātu 84:76.

Pēc sērijas otrās spēles “Ventspils” kapteinis Kristaps Janičenoks kritizēja mača tiesnešus, par ko komandai tika piespriests 350 eiro sods.

Nākamā šīs sērijas spēle turpat “Arēnā Rīga” tiks aizvadīta ceturtdien, turklāt tas var izrādīties arī kā noslēdzošais mačs.