“VEF Rīga” basketbolisti nonāk uzvaras attālumā no LBL čempionu titula 0

Uzvaras attālumā no Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempiones titula pirmdien nonāca “VEF Rīga” basketbolisti, kuri aizraujošās finālsērijas piektajā mačā izbraukumā ar 75:63 (17:13, 23:22, 16:18, 19:10) pārspēja “Ventspils” komandu. Sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-2 vadībā nonākuši rīdzinieki.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Zīmīgi, ka LBL finālos piecas reizes rezultāts ir bijis 2-2, bet tikai vienu reizi piektās cīņas uzvarētājs nav kļuvis par čempionu.

Piektajā komandu tikšanās reizē uzvarētāju labā ar 13 punktiem izcēlās Roberts Loverijs, Mareks Mejeris un Džeralds Robinsons, kuram arī sešas rezultatīvas piespēles, sešas bumbas zem groziem un seši izprovocēti pārkāpumi. Savukārt “Ventspils” komandā izcēlās Džerajs Grānts, kuram 20 punkti, piecas atlēkušās bumbas un astoņi izprovocēti pārkāpumi.

Spēle iesākās abām komandām demonstrējot līdzīgu sniegumu, tomēr trīs minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām viesi panāca četru punktu pārsvaru (13:9). Lai gan ventspilnieki izlīdzināja rezultātu, tomēr otrā ceturkšņa sākumā “VEF Rīga” panāca 19:13.

Otrā cīņas nogriežņa turpinājumā ventspilnieki guva septiņus bezatbildes punktus un izvirzījās vadībā ar 20:19. Turpmākā mača ceturtdaļas gaita aizritēja punkts punktā, bet puslaika nogalē veiksmīgāki bija viesi un tas noslēdzās ar rīdzinieku piecu punktu pārsvaru (40:35).

Otrā puslaika sākumā “VEF Rīga” basketbolisti jau panāca desmit punktu handikapu (45:35), bet ventspilnieki atspēlējās un pietuvojās līdz trim punktiem (42:45). Lai gan viesi divas reizes panāca astoņu punktu pārsvaru (50:42 un 54:46), tomēr “Ventspils” basketbolisti trešo cīņas ceturtdaļu noslēdza vien ar mīnus trīs punktiem (53:56).

Ceturtā spēles ceturkšņa pirmajā pusē abas komandas pieļāva daudz kļūdas un nerealizēja metienus, vairāk nekā četras minūtes negūstot punktus. Klusumu ar precīzu tālmetienu pārtrauca ventspilnieks Trojs Bārnīss, kurš panāca viena punkta atstatumu (56:57). Vēl pāris minūtes mājinieki spēja izrādīt pretestību, tomēr “VEF Rīga” aizvadīja labu mača pamatlaika nogali un izcīnīja uzvaru ar 75:63.

Kā zināms, sērijas pirmajā mačā pirms nedēļas rīdzinieki izcīnīja panākumu izbraukumā ar 81:77, tomēr nākamajos divos dueļos panākumus guva “Ventspils” basketbolisti – sākotnēji viņi Latvijas galvaspilsētā revanšējās ar 85:68, bet pēc tam triumfēja arī savā laukumā ar 87:82. Sērijas ceturtajā mačā svētdien “VEF Rīga” savā laukumā ar 86:79 uzvarēja “Ventspils” komandu.

Abas vienības savā starpā Latvijas čempiona titulu intrigām bagātās finālsērijās dalījušas jau iepriekšējās četras sezonas. Šajā laikā trīs čempionu titulus izcīnīja “VEF Rīga”, bet vienreiz uzvaru izcīnīja “Ventspils”, to paveicot pērn.

Šīs sezonas LBL regulārā turnīra laikā abas komandas savā starpā tikās divas reizes – vispirms janvārī Bauskā pārāki ar 90:85 bija “Ventspils”, bet februārī Ventspilī ar 75:67 uzvarēja “VEF Rīga”.

“Ventspils” par Latvijas čempioniem kopumā kronēti deviņas reizes, taču pērn titulu izcīnīja pēc četru gadu pārtraukuma. Savukārt “VEF Rīga” par labāko komandu valstī pēc kluba atjaunošanas 2007.gadā kļuvis trīs reizes – no 2011. līdz 2013.gadam.