“VEF Rīga” basketbolisti pārliecinoši uzveic “Jeņisej” 0

“VEF Rīga” pirmdien mājas spēlē ar 85:69 pieveica Krievijas komandu Krasnojarskas “Jeņisej” VTB vienotās līgas spēlē un turnīrā pietuvojās iekļūšanai izslēgšanas spēlēs, liecina rīkotāju informācija.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13

Mājiniekiem 17 punktus guva Donats Zavacks, bet pa 13 punktiem uzvarā ieguldīja Dairis Bertāns un Vils Danielss. Krasnojarskas komandā rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Džerijs Džefersons.

“VEF Rīgai” pirmajā puslaikā izdevās vairāki atrāvieni, taču drošākā vadībā nostiprināties neizdevās. “Jeņisej” izmantoja katru laukuma saimnieku atslābuma mirkli un rezultāta starpību arvien prata sadeldēt. Puslaika beigās “VEF Rīga” aizvadīja ar maksimālu koncentrēšanos, kas ļāva garajā pārtraukumā doties ar astoņu punktu vadību (45:37).

Otrā puslaika sākumā Antans Kavaļausks trieca bumbu grozā no augšas, Danielss realizēja trīspunktu metienu un “VEF Rīga” sasniedza 50:37. Aizsardzībā mājiniekiem krājās personiskās piezīmes, tomēr tas ļāva noturēt  “Jeņisej” basketbolistus un liedza iespēju viesiem tikt pie brīviem metieniem, turklāt soda metienos Krasnojarskas komandai precizitātes rādītājs nebija augsts. Savukārt “VEF Rīga” pēc Zavacka, Gata Jahoviča un Bertāna trīspunktu metieniem ceturtdaļas beigās pārsvaru palielināja līdz 17 punktiem (66:49).

Mājinieku uzbrukumi bieži iestiga “Jeņisej” agresīvajā aizsardzībā un pēdējās ceturtdaļas vidū pārsvars saruka līdz 10 punktiem (77:64), līdz svarīgu trīspunktu metienu trāpīja Bertāns. Abu komandu daudzie neprecīzie uzbrukumi cīņas izskaņā bija par labu  “VEF Rīgai”, kas galotnē nosargāja uzvaru.

Ar devīto uzvaru 13 spēlēs “VEF Rīga” B grupā nostiprinājās pirmajā četriniekā. Piecas spēles pirms regulārās sezonas beigām Latvijas čempionvienība par četrām uzvarām apsteidz  “Jeņisej”, kas pašlaik ar piecām uzvarām ir 7.vietā, un ir pirmā komanda aiz svītras cīņā par vietu sešiniekā, kas tiks izslēgšanas spēlēs.

Nākamajā spēlē “VEF Rīgai” sestdien viesos jāmērojas spēkiem ar VTB līgas grupas līdervienību Kauņas “Žalgiris”.