“VEF Rīga” bez variantiem zaudē Krasnojarskā 0

Latvijas basketbola klubs “VEF Rīga” VTB Vienotās līgas regulārajā čempionātā spēlē Sibīrijā svētdien ar rezultātu 71:88 (21:19, 12:21, 17:22, 21:26) kapitulēja kopvērtējuma galvenajai konkurentei Krasnojarskas “Jeņisej”.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115

Pirms šī mača abām komandām bija vienāda uzvaru un zaudējumu bilance, bet tagad kļuvis skaidrs, ka “VEF Rīga”, visticamāk, regulāro sezonu noslēgs septītajā pozīcijā.

Aizvadītajā mačā pirmajās minūtēs aizsardzība bija pārāka ar uzbrukumu, bet pēc tam rezultativitāte auga un pēc desmit minūtēm “VEF Rīga” atradās priekšā ar 21:19. Tomēr otrās ceturtdaļas otrajā pusē “Jeņisej” iespēlējās un ieguva pārsvaru, kas pēc puslaika ļāva būt priekšā ar septiņiem punktiem.

Četras minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām “VEF Rīga” komanda pietuvojās līdz trim punktiem, tomēr uz to ar trim tālmetieniem pēc kārtas atbildēja “Jeņisej”, mājiniekiem sasniedzot lielāko pārsvaru mačā un pirms pēdējām desmit minūtēm “VEF Rīga” jau zaudēja ar 50:62. Savukārt ceturtās ceturtdaļas sākums rīdziniekiem bija pagalam neveiksmīgs un jau pirmajās piecās minūtēs “Jeņisej” pārsvars pārsniedza 20 punktus, turpinājumam risinoties bez intrigas.

Rīdziniekiem aizvadītajā mačā 16 punktus iemeta Mareks Mejeris, bet pa 11 punktiem guva Jānis Blūms un Kristofers Ričardss, kuram bija arī astoņas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr “Jeņisej” rindās 18 punktus iemeta nigērietis Suleimans Braimohs, kamēr ar 14 punktiem izcēlās Tonijs Teilors.

Kopvērtējumā tagad “Jeņisej” ar 12 panākumiem 22 mačos ieņem sesto vietu, bet “VEF Rīga” ar 11 uzvarām ir pozīciju zemāk.

Savukārt astotnieku ar deviņām uzvarām 21 cīņā noslēdz Kazahstānas vienība “Astana”.

Pirmā apļa spēlē janvāra sākumā Rīgā sīvā cīņā Latvijas klubs ar 84:81 uzvarēja “Jeņisej”.

Tagad rīdziniekiem Vienotās līgas pamatturnīrā jāaizvada vēl tikai divi mači – nākamajā ceturtdienā Rīgā viesosies spēcīgā Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ”, bet regulārais čempionāts tiks noslēgts 23.aprīlī viesos pret Saratovas “Avtodor” vienību.

“VEF Rīga” komandai šī bija trešā spēle nedēļas laikā, jo pirmdien “Arēnā Rīga” tā Vienotās līgas spēlē pagarinājumā ar 82:86 zaudēja Kazaņas “Unics” komandai, savukārt ceturtdien “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) ietvaros ar 79:73 uzvarēja “Jēkabpili”, nodrošinot vietu šo sacensību pusfinālā.

Tikmēr “Jeņisej” pirms nedēļas savā laukumā ar 88:78 uzveica “Astana” komandu no Kazahstānas, garantējot vietu izslēgšanas sacensībās, ko pēc šī mača nodrošināja arī rīdzinieki.

“Jeņisej” komandas galvenais treneris ir Oļegs Okulovs, kurš savulaik strādājis arī Latvijā, trenējot “Liepājas Lauvas” komandu, kurā tolaik kā spēlētājs bija “VEF Rīga” pašreizējais galvenā trenera palīgs Jevgēņijs Kosuškins.

Lidojums uz Krasnojarsku rīdziniekiem ir tālākais visas sezonas laikā, jo vienā virzienā jālido apmēram 4000 kilometru.

Kopvērtējuma līdere ar 20 uzvarām 22 spēlēs ir titulētā Maskavas CSKA, kamēr divas uzvaras mazāk 21 spēlē ir Jāņa Timmas pārstāvētajai Sanktpēterburgas “Zeņit”.

Trešā ar 17 uzvarām ir Maskavas apgabala “Himki”, tālāk seko “Lokomotiv-Kubaņ” un Kazaņas “Unics”, kam ir pa 14 panākumiem, taču Krasnodaras klubs ir aizvadījis trīs spēlēs mazāk nekā viņu tuvākie sekotāji.

Savukārt devītā ir septiņām uzvarām 22 mačos ir Artūra Štālberga un Edmunda Valeiko trenētā “Ņižņij Novgorod” vienība, kam ir mazas izredzes tikt izslēgšanas turnīrā.