foto – Ieva Leiniša/LETA

“VEF Rīga” bija iespēja, tomēr komanda apstājās pēdējā ceturtdaļā 0

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” ceturtdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā savā laukumā aizvadīja ļoti sliktu pēdējo ceturtdaļu ar rezultātu 69:71 (22:19, 20:17, 15:20, 12:15) zaudējot šīs sezonas ULEB Eirokausa finālistei Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ”.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55

Rīdzinieki līdz ar to neuzlaboja savas izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs.

Latvijas klubam pirms pēdējās ceturtdaļas bija punkta pārsvars, taču pēdējā spēles daļā rīdzinieki astoņu minūšu laikā guva tikai divus punktus, ļaujot pretiniekiem panākt 68:59. Beigās deficīts gan tika samazināts, taču izglābties no zaudējuma neizdevās.

Spēles pirmās minūtes bija līdzīgas, nevienai komandai lielu pārsvaru negūstot, taču pēc desmit minūtēm “VEF Rīga” bija vadībā ar 22:19. Savukārt otrajā ceturtdaļā rīdzinieki spēja panākt arī 34:26 savā labā. Pēc tam viesi gan iemeta sešus punktus pēc kārtas, tomēr rīdzinieki vadību neatdeva, atpūtā ejot ar sešu punktu pārsvaru.

Tikmēr spēles otrajā pusē labāki bija viesi, kuri pēc trešās ceturtdaļas zaudēja vairs ar vienu punktu 56:57. Savukārt pēdējā spēles daļā “VEF Rīga” pirmos punktus guva pēc teju sešām nospēlētām minūtēm, tobrīd jau zaudējot ar 59:62, pēcāk pretiniekiem ļaujot vēl gūt sešus punktus pēc kārtas.

Mača beigās “vefiņš” gan atguvās un spēja pietuvoties līdz viena precīza metiena attālumam 69:71, taču izglābties no zaudējuma nespēja.

Latvijas kluba rindās 18 punktus guva Alekss Peress, bet 12 punktus sameta Kendriks Brauns, kamēr pa desmit punktiem guva Pols Kārters un vienības kapteinis Mareks Mejeris, kurš izcīnīja arī septiņas atlēkušās bumbas.

Tikmēr Krasnodaras komandas labā 18 punktus sameta Džo Reglends, bet 13 punktus pievienoja lietuvietis Jons Mačulis, bet 12 sameta Mārdijs Kolinss.

“VEF Rīga” ar septiņām uzvarām 22 spēlēs ieņem 11.vietu VTB Vienotās līgas kopvērtējumā. Savukārt “Lokomotiv-Kubaņ” ar 15 uzvarām 21 mačā ir trešā.

Līdz Vienotās līgas regulārā čempionāta noslēgumam rīdziniekiem palikušas divas spēles. Nākamais mačs paredzēts 30.aprīlī mājās pret “Astana” komandu. Savukārt pamatturnīrs 5.maijā tiks noslēgts viesos pret Minskas “Cmoki” basketbolistiem.