“VEF Rīga” ceturto reizi triumfē LBL čempionātā 0

“VEF Rīga” basketbolisti ceturto reizi kluba vēsturē izcīnījuši LBL čempionu titulu, pēc gada pārtraukuma uzvarētāju kausu atgriežot Rīgā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Trešajā ceturtdaļā nonākuši neapskaužamā iedzinēju situācijā ar 11 punktiem, “VEF Rīga” atrada spēkus mainīt spēles gaitu un izcīnīt ceturto un svarīgāko uzvaru finālā.

Pirmajā puslaikā rīdzinieki uzbruka ar gaužām zemu metienu precizitāti, nespēja atrast pareizus risinājumus pret Ventspils aizsardzību. Kurzemnieki tobrīd tik pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu, ka septītā spēle šķita kā neizbēgams notikums. Trešās ceturtdaļas izskaņā vefiņu sapurināja tie, no kuriem to varbūt gaidīja vismazāk – divus tālmetienus trāpīja Artūrs Strēlnieks, ceturtdaļas pēdējā sekundē arī Ingus Jakovičs, savu darbiņu ar neatlaidību zem groza izdarīja Mareks Mejeris – dažos mirkļos no 41:50 iznāca 49:50.

BK “Ventspils” inerces pēc vēl turpināja pretoties, taču līdzīgi kā Baltijas līgas finālā Šauļos, pie pirmā nopietnā trieciena komanda pazaudēja pārliecību un savu organizēto basketbolu. Ventspils vadībā pēdējo reizi bija 36. minūtē pēc Peinera metiena (57:59). Tad ar trīspunktu gājienu atbildēja ne tikai šīs spēles, arī visa izslēgšanas turnīra spožākais spēlētājs Mejeris (60:59), Janičenoka kļūdu piespēlē un pārkāpumu divos punktos no soda metienu līnijas pārvērta Timma (62:59), bet Herisa tālmetiens 38. minūtē jau bija kas līdzīgs gala spriedumam – 65:59. Ventspils glābšanās mēģinājumi bija haotiski un sasteigti, pa divām reizēm no tālienes netrāpīja Janičenoks un Lejasmeiers, bet “VEF Rīga” līdzjutēji varēja sākt posties svinībām.

Par izslēgšanas spēļu turnīra vērtīgāko spēlētāju atzina Mareku Mejeri, kurš bija labākais rīdzinieku rindās arī sestajā spēlē. Mejera cīņnasspars, daudzās izcīnītās bumbas, radītās papildus iespējas komandai uzbrukumā un nepiekāpība aizsardzībā bija faktors, kas visai komandai ļāva izturēt un pagriezt spēles ritējumu uz savu pusi.

“Varbūt bijām pārāk noskaņojušies, varbūt gaidījām, ka ceturtā uzvara nāks vienkārši un tāpat. Tā nekad nenotiek, nevienam nepatīk zaudēt. Ventspils parādīja raksturu un cīnījās līdz galam. Nācās lauzt šo spēli dubultā. Uzvarējam ar cīņassparu un raksturu nevis taktiku,” tūdaļ pēc spēles TV kameru priekšā teica komandas kapteinis Jānis Timma.

“Fantastiskas sajūtas,” par pirmo LBL čempiona titulu kā galvenajam trenerim līksmoja Nikolajs Mazurs. “Bija ticība savai komandai un spēlētājiem, beigās salauzām arī šo spēli. Arī pirms fināla bija p;ārliecība, ka esam stiprāki un pierādījām to laukumā.”

Par Latvijas čempioniem “VEF Rīga” komandā kļuva Ingus Jakovičs, Džeralds Robinsons, Roberts Loverijs, Artūrs Strēlnieks, Jānis Bērziņš, Kelvins Heriss, Jānis Bērziņš, Jānis Timma, Mareks Mejeris, Artūrs Bērziņš, Bamba Falls, Rolands Zaķis un Anžejs Pasečņiks; galvenais treneris Nikolajs Mazurs, treneri Jevgeņijs Kosuškins un Jānis Gailītis.