Sports
Basketbols

“VEF Rīga” dod jaunu iespēju Kasparam Bērziņam0

foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” parakstījusi līgumu ar 32 gadus veco un 2,13 metrus garo Latvijas basketbolistu Kasparu Bērziņu.

“Kaspars Bērziņš ir Latvijas basketbolā labi zināms un pieredzes bagāts spēlētājs, kurš var sniegt daudzpusīgu ieguldījumu gan komandas uzbrukumā, gan aizsardzībā, darbojoties laukumā kā ceturtā, tā piektā numura pozīcijās. Cerēsim, ka viņam ar veselību viss būs kārtībā un Kaspars spēs sekmīgi iejusties mūsu komandā, lai palīdzētu sasniegt iecerētos rezultātus,” jaunumus komandas komplektēšanas procesā komentējis rīdzinieku galvenais treneris Jānis Gailītis.

Bērziņam šī ir atgriešanās “VEF Rīga” klubā – viņš te nospēlējis trīs sezonas laika posmā no 2010. līdz 2013. gadam, katrā no sezonām palīdzot izcīnīt Latvijas čempiontitulu. Tiesa, šķiršaanās iznāca ar skaļu skandālu. 2012.gadā Bērziņš ar “VEF Rīga” pagarināja līgumu uz diviem gadiem, bet vēlāk viņš vairs nevēlējās turpināt karjeru Latvijas klubā un FIBA Arbitrāžas tiesā ilgstoši centās lauzt līgumu. Tiesa pēc konflikta izskatīšanas starp “VEF Rīgu” un basketbolistu lēma par labu spēlētājam, liekot klubam Bērziņam un viņa aģentiem samaksāt kopsummā 440 000 eiro. Vēlāk Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) esot samazinājusi Latvijas vicečempioniem maksājamās summas lēmumu.
Pagājušā gada septembrī “VEF Rīga” paziņoja, ka ar Bērziņu rasts izlīgums.

Pēc tam Bērziņš spēlēja Spānijas ACB līgas komandā “Rio Natura Monbus”, kā arī VTB Vienotās līgas klubos “Krasnye Krylia”, “Zenit”, “Nizhny Novgorod ” un “Lokomotiv-Kuban”. Pagājušajā sezonā Bērziņš īslaicīgi uzspēlēja savas dzimtās pilsētas Ogres komandas sastāvā. Vēl savas karjeras laikā Bērziņš spēlējis Latvijas galvaspilsētas vienībās “Skonto”, “ASK Rīga”, “Barons”, kā arī pārstāvējis Spānijas klubus “Fuenlabrada”, “Caceres” un “Unicaja”. Vienu reizi Bērziņš izmēģināja spēkus arī NBA Vasaras līgā, spēlējot pie Fīniksas komandas “Suns”.
Savas karjeras laikā Bērziņš klubu basketbola līmenī četras reizes kļuvis par Latvijas čempionu (2008, 2011, 2012, 2013), kā arī vienu reizi izcīnījis FIBA Eiropas kausu (2008).
Bērziņš bijis arī ilggadējs Latvijas valstsvienības dalībnieks. Pieaugošo valstsvienībā Kaspars Bērziņš izgājis laukumā 117 spēlēs, kur kopā guvis 1047 punktus.

Saistītie raksti
LA.lv