×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. oktobris, 2013
Drukāt

“VEF Rīga” Geku un Žvīguru izīrē BK “Valmiera”

zvigurs.let

Latvijas čempionvienības basketbolā “VEF Rīga” jaunās paaudzes spēlētāji Dāvis Geks un Ivars Rihards Žvīgurs šo sezonu pavadīs “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) komandā “Valmiera”, kurai viņi tiks izīrēti, vēsta Rīgas klubs.

Pašlaik 18 gadus vecais aizsargs Geks un viņa vienaudzis uzbrucējs Žvīgurs “VEF Rīga” komandā spēlē kopš 2012.gada. Šovasar Latvijā notikušajā Eiropas U-18 čempionātā abi jaunie basketbola talanti Latvijas izlases sastāvā izcīnīja ceturto vietu, bet vēlāk Žvīgurs piedalījās Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas (“FIBA Europe”) U-18 Visu zvaigžņu spēlē.

“Ņemot vērā nepieciešamību mūsu jaunajiem talantiem šajā vecumā nodrošināt pēc iespējas lielāku spēļu praksi un mūsu jau vairāku gadu garumā izveidojušos labo sadarbību ar basketbola klubu “Valmiera”, esam raduši abām pusēm, bet galvenokārt spēlētājiem, izdevīgu risinājumu. Esmu pārliecināts, ka Valmierā pavadītais laiks un nospēlētās minūtes šiem puišiem būs vērtīgs ieguldījums meistarības stiprināšanā, lai pēc tam atgrieztos “VEF Rīga” jau krietni pieredzējušāki,” citēts “VEF Rīga” kluba padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups.

“”Valmieras” klubs abiem spēlētājiem piedāvā spēļu praksi Latvijas un Baltijas turnīros. Ivars Rihards un Dāvis ir izgājuši visu sagatavošanās ciklu ar “VEF Rīga” komandu, ir taktiski labi apmācīti, spējīgi pielāgoties uzliktai sistēmai. Šobrīd ir posms, kad puišiem nepieciešama laba spēļu prakse atbilstošā līmenī. “Valmiera” ir ideāls variants. Man kā trenerim ir ļoti liels prieks redzēt spēlētāju progresu un izaugsmi,” piebilst Rīgas komandas treneris Nikolajs Mazurs, kurš šovasar vadīja arī Latvijas U-18 izlasi.

“Geks un Žvīgurs ir vieni no talantīgākajiem savas paaudzes spēlētājiem, tāpēc ir gandarījums, ka no vairākām opcijām abi šīs vasaras U-18 izlases pamatspēlētāji ir izvēlējušies tieši “Valmieras” komandu, kur attīstīt savus talantus un prasmes šajā sezonā. Ar “VEF Rīga” izdevās vienoties par optimālāko sadarbības formu, un ceru, ka abi jaunie spēlētāji ne tikai progresēs savā meistarībā, bet arī sniegs nopietnu ieguldījumu komandas rezultātos,” izteicies “Valmieras” vienības direktors Mārtiņš Bērziņš.

Abi basketbolisti jau ieradušies Valmierā, kur aizvadījuši pirmo treniņu jaunās komandas rindās.

Pagājušajā sezonā “Valmieras” komandai bija izīrēts Jānis Bērziņš, kurš šovasar izpelnījās lielas uzslavas Eiropas U-20 čempionātā, vēlāk Eiropas čempionātā startēja Latvijas pieaugušo valstsvienības rindās, bet tagad iekļuvis “VEF Rīga” pamatsastāvā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+