“VEF Rīga” ielaiž 94 punktus un zaudē 0

Latvijas čempionvienība “VEF Rīga” Eiropas kausa turnīra basketbolā trešajā mačā trešdien savā laukumā ar rezultātu 73:94 (23:21, 12:26, 20:23, 18:24) zaudēja Haifas “Maccabi” komandai, kas pērn salīdzinoši negaidīti triumfēja Izraēlas čempionātā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Latvijas klubs tādējādi piedzīvoja pirmo neveiksmi trīs turnīra spēlēs. Turklāt pēc zaudējumiem sezonas pirmajos trijos oficiālajos mačos turpinājumā “VEF Rīga” komanda līdz šai cīņai bija izcīnījusi trīs uzvaras pēc kārtas.

“VEF Rīga” komandas labā desmit punktu guva tajā uz pārbaudes laiku esošais amerikānis Deriks Nikss, 13 punktus iekrāja Kristaps Janičenoks, bet pie 12 punktiem tika lietuvietis Toms Delininkaitis.

Tikmēr uzvarētāju rindās ar “triple-double” izcēlās amerikānis Donte Smits – 18 punkti, 16 bumbas zem groziem un desmit rezultatīvas piespēles.

Spēli komandas sāka rezultatīvā cīņā, kur kā pirmie pie vadības tika viesi. Pēc divām nospēlētām minūtēm “Maccabi” atradās vadībā ar 7:2, tomēr turpinājumā “VEF Rīga” guva deviņus punktus pēc kārtas, bet pirmās ceturtdaļas vidū rezultāts bija neizšķirts 13:13. Cīņas gaitā lielākais mājinieku iekrātais pārsvars bija trīs punktu izteiksmē, bet pirmo ceturtdaļu, pateicoties lietuvieša Toma Delininkaiša precīzajam tālmetienam, “VEF Rīga” noslēdza ar divu punktu pārsvaru – 23:21.

Spēles turpinājumā laukuma saimnieki bieži sasteidza savu uzbrukumu izspēles, lielākoties paļaujoties uz sasteigtiem tālmetieniem, tāpēc otrās ceturtdaļas ievadā nonāca iedzinējos ar četriem punktiem (25:29). Ceturtdaļas vidū “Maccabi” komandas pārsvars sasniedza jau deviņu punktu atzīmi (37:28), bet “VEF Rīga” veiksme uzbrukumā nebija atgriezusies. Arī pēc minūtes pārtraukuma mājinieki uzbrukumā turpināja darboties nesekmīgi, nonākot iedzinējos ar 30:41. Turpinājumā “VEF Rīga” zaudēja vēl divus punktus, bet atpūtā mājinieki devās ar 12 punktu deficītu – 35:47.

Trešās ceturtdaļas ievadā mājinieki pietuvojās līdz desmit punktu atstatumam, tomēr drīz vien nonāca iedzinējos ar 16 punktiem. Turpinājumā “Maccabi” pārsvars vienu brīdi sasniedza 18 punktu atzīmi, bet trešās ceturtdaļas gaitā “VEF Rīga” tā arī netika tuvāk par 11 punktu atstatumam. Noslēdzošās desmit minūtes mājinieki uzsāka ar 15 punktu deficītu, tomēr cīņas turpinājumā tuvāk par 12 punktiem vairs netika. Četras minūtes pirms spēles noslēguma “Maccabi” atradās vadībā jau ar 85:63, līdz ar to turpinājumā cīņa par uzvaru vairs nenoritēja.

Eiropas kausa pirmajā kārtā rīdzinieki ar 80:71 savā laukumā pieveica Maķedonijas spēcīgāko klubu Skopjes “Aerodrom”, bet pirms nedēļas ar 67:62 uzvarēja arī Igaunijas spēcīgāko komandu Tallinas “Kalev”/”Cramo” ar latvieti Armandu Šķēli ierindā.

Savukārt Haifas komanda, kas pirms sezonas ASV trīs reizes sacentās ar Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubiem, piedzīvojot trīs pārliecinošus zaudējumus, Eiropas kausa pirmajā mačā ar 67:75 savā laukumā piekāpās Krievijas komandai Kazaņas “Unics”, bet pēc tam ar 86:83 sīvā cīņā izbraukumā pārspēja “Aerodrom”.

Ierasts, ka Izraēlā par čempioniem basketbolā tradicionāli kronē Telavivas “Maccabi”, kas ir viens no visas Eiropas labākajiem klubiem, tomēr pagājušajā sezonā Haifas “Maccabi” parūpējās par retu izņēmumu, izcīnot Izraēlas līgas zeltu. Tieši čempionu tituls Haifas vienībai šosezon pavēris iespējas debitēt Eiropas kausa līmenī.

Eiropas kausa G apakšgrupas galvgalī pašlaik ar trim uzvarām trijās spēlēs ir “Unics”, bet tai ar divām uzvarām seko “VEF Rīga”, “Banvit” un “Maccabi”. Tikmēr bez uzvarām joprojām cīnās “Kalev”/”Cramo” un “Aerodrom”.