“VEF Rīga” izcīna astoto uzvaru VTB līgā 0

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga”, kas jau zaudējusi izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs, VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā trešdien savā laukumā ar 83:73 (18:17, 28:16, 22:19, 15:21) uzveica Somijas klubu Loimā “Nilan Bisons”.
Rīdziniekiem rezultatīvākais ar 21 punktu un desmit atlēkušajām bumbām bija Mārtiņš Meiers. Entonija Mailza kontā 15 punkti un četras pārtvertas piespēles, Džošam Bostikam 12 punkti, kamēr Fransisko Kruss sameta 11 punktus.
Tikmēr viesu rindās labāko sniegumu demonstrēja Ronalds Klārks, kurš guva 27 punktus.
Spēle iesākās ar nelielu viesu pārsvaru, tomēr pirmās ceturtdaļas nogalē “VEF Rīga” basketbolisti izlīdzināja spēles gaitu, mača nogriezni noslēdzot ar 18:17 savā labā. Otrajā ceturksnī lielāko daļu vadībā atradās Somijas komanda, tomēr puslaika pēdējās divās minūtēs rīdzinieki veica izrāvienu 15:2, kas ļāva pārtraukumā iet ar 13 punktu handikapu (46:33). Izrāviena galvenais varonis bija Mailzs, kurš divu minūšu laikā guva septiņus punktus un pārtvēra trīs piespēles.
Otrā puslaika pirmajā minūtē “Nilan Bisons” atspēlēja sešus punktus, taču Latvijas čempioni ātri vien atjaunoja pārsvaru, kas pusotru minūti pirms trešās ceturtdaļas beigām sasniedza 20 punktus (66:46). Tiesa, ceturtā ceturkšņa trešajā minūtē viesu basketbolisti “VEF Rīga” pārsvaru bija sadeldējuši uz pusi (70:60).
Mača ceturtās desmitminūtes vidū Somijas klubs pietuvojās līdz astoņiem punktiem (76:68), šādu atstatumu noturot pusotru minūti, bet pēc tam mājinieki panāca 78:68. Pusotru minūti līdz pamatlaika beigām “Nilan Bisons” pietuvojās jau līdz pieciem punktiem (78:73), solot intrigu mača galotnē, tomēr nākamajos uzbrukumos viesi bija neprecīzi, kas “VEF Rīga” ļāva noturēt pārsvaru un izcīnīt uzvaru.
“VEF Rīga” pagājušajā nedēļā zaudēja pat teorētiskas izredzes kvalificēties Vienotās līgas izslēgšanas spēlēm, kaut regulārajā čempionātā atlikuši seši mači. Tikmēr “Nilan Bisons” regulārajā turnīrā atlicis aizvadīt vēl četras spēles un izredzes uz “play-off” arī viņiem ir zudušas.
Vienotās līgas kopvērtējumā līdere ar 24 uzvarām 26 spēlēs ir Krievijas komanda Maskavas CSKA, ar 21 panākumu 24 mačos seko “Unics”, bet ar 14 panākumiem 18 cīņās trešajā pozīcijā ierindojas Sanktpēterburgas “Zeņit”, kuru pārstāv latvieši Jānis Timma un Kaspars Bērziņš. Savukārt Latvijas izlases galvenā trenera Ainara Bagatska vadītā “Ņižņij Novgorod” vienība, kuras treneru kolektīvā strādā latvieši Artūrs Štālbergs un Oskars Ernšteins, ar 14 uzvarām 24 spēlēs atrodas astotajā vietā.
“VEF Rīga” ar astoņiem panākumiem 24 mačos pakāpusies uz 11.vietu, bet pozīciju zemāk tagad atrodas “Nilan Bisons”, kam tikpat uzvaras 25 cīņās.
Savukārt latvieša Rolanda Freimaņa pārstāvētā Igaunijas vienība “Kalev” ar septiņiem panākumiem 23 spēlēs ir 13.vietā, bet Mazura trenētā “Vita” ar 25 zaudējumiem tikpat mačos ir noslēdzošajā, 16.vietā.