“VEF Rīga” izcīna uzvaru Skopjē 0

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” Eiropas kausa turnīra otrā apļa pirmajā spēlē trešdien ar rezultātu 75:70 (19:17, 22:21, 19:15, 17:17) izbraukumā pieveica Maķedonijas spēcīgāko klubu Skopjes “Aerodrom”.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 16 gūtajiem punktiem bija Kenans Bajramovičs, kurš arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, bet pa 14 punktiem pievienoja Dī Brauns, Entveins Robinsons un Artūrs Strēlnieks. Pēc lieliska pirmā puslaika, otrajā spēles daļā Brauns guva vien četrus punktus.

Savukārt mājiniekiem ar 22 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām atzīmējās Damjans Stojanovskis, bet 14 punktus pievienoja Todors Gečevskis.

Maču “VEF Rīga” sāka pārliecinoši un vēl pirmās ceturtdaļas vidū atradās vadībā ar 12:5, tomēr turpinājumā piecus punktus pēc kārtas guva Damjans Stojanovskis, samazinot deficītu. Pēc sākumā ļoti veiksmīgi spēlējušā Todora Gecevska tālmetiena Skopjes klubs arī ieguva vadību (15:14), tomēr, pateicoties Kenana Bajramoviča metienam pēdējās sekundēs, pēc pirmās ceturtdaļas viesi bija priekšā ar 19:17.

Otrajā ceturtdaļā veiksmīgi abos laukuma galos cīnījās “VEF Rīga” amerikāņu leģionārs Dī Brauns, tomēr lielāku pārsvaru par pieciem punktiem rīdzinieki nespēja iegūt un pēc puslaika atradās priekšā ar 41:38.

Otro puslaiku “VEF Rīga” sāka pārliecinoši, pēc sešām spēlētām minūtēm iegūstot desmit punktu pārsvaru (54:44). Turpinājumā “Aerodrom” sāka aktīvi darboties aizsardzībā un ļoti ātri pietuvojās pretiniekiem līdz 51:54, tomēr pirms pēdējām desmit minūtēm viesi atradās priekšā ar 60:53.

Pirmos punktus izšķirošajā ceturtdaļā “VEF Rīga” guva vien ceturtajā ceturtdaļā, bet brīdi vēlāk ar tālmetienu Kostoski panāca izlīdzinājumu 62:62. Svarīgā brīdī viesi nesalūza, bet tās leģionāri guva septiņus punktus pēc kārtas, atturot “Aerodrom” vienību no punktu guvumiem gandrīz trīs ar pusi minūtēs. Turpinājumā “VEF Rīga” pārliecinoši noveda maču līdz svarīgam panākumam.

Kā zināms, pirmā riņķa spēlē, sākot Eiropas kausa pamatturnīru, “VEF Rīga” savā laukumā bija pārāka ar 80:71.

Turpinājumā ar 67:62 tā viesos uzvarēja arī Igaunijas spēcīgāko komandu Tallinas “Kalev”/”Cramo” ar latvieti Armandu Šķēli ierindā, vēlāk ar 73:94 Rīgā zaudēja Haifas “Maccabi” komandai, kas pērn negaidīti triumfēja Izraēlas čempionātā, bet pēcāk savā laukumā ar 68:86 pārliecinoši zaudēja Krievijas komandai Kazaņas “Unics”.

Savukārt pirmais aplis aizvadītajā nedēļā tika noslēgts ar zaudējumu 64:83 pret Turcijas klubu Bandirmas “Banvit”, kuru pārstāv bijušais rīdzinieku leģionārs Ērls Roulends.

Tikmēr “Aerodrom” klājies vēl sliktāk, jo piecās spēlēs gūts tikai viens panākums – ar 79:70 ceturtajā kārtā savā laukumā tika pieveikti “Kalev”/”Cramo” basketbolisti. Savukārt, neskaitot “VEF Rīga”, arī pret pārējām trim apakšgrupas komandām ciesti zaudējumi, jo ar 83:86 savā laukumā nācās piekāpties “Maccabi”, tad ar 61:85 izbraukumā atzīt “Banvit” pārākumu, bet pirmais aplis tika noslēgts ar zaudējumu Kazaņā pret vietējo “Unics” – 61:85.

Pārējos sestās kārtas mačos otrdien abu līdervienību cīņā “Unics” ar 79:58 (24:20, 19:16, 17:12, 19:10) savā laukumā pārliecinoši apspēlēja “Maccabi”, bet pie uzvaras tika “Kalev”/”Cramo”, kas ar 75:72 (17:17, 23:21, 20:11, 15:23) apspēlēja “Banvit”.

G apakšgrupas kopvērtējumā pēc sešām kārtām vienvadībā ar sešām uzvarām nostiprinājusies “Unics” komanda, četri panākumi ir “Maccabi” vienības kontā, bet pa trim uzvarām iekrājušas “Banvit” un “VEF Rīga” komandas. Savukārt pa vienam panākumam ir “Aerodrom” un “Kalev”/”Cramo” basketbolistiem.