foto – Zane Bitere/LETA

“VEF Rīga” izslēgšanas spēles sāk ar zaudējumu 0

Latvijas vicečempione basketbolā “VEF Rīga”, tikpat kā visu spēli atrodoties iedzinējos, pirmdien VTB Vienotās līgas ceturtdaļfināla sērijas pirmajā mačā izbraukumā ar 81:93 (15:26, 26:24, 21:23, 19:20) zaudēja Jāņa Timmas pārstāvētajai Sanktpēterburgas “Zeņit” komandai.
Tādējādi sērijā līdz trim uzvarām “Zeņit” komanda izvirzījusies vadībā ar 1-0.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

“VEF Rīga” sastāvā rezultatīvākais ar 16 punktiem bija komandas kapteinis Jānis Blūms, kamēr 12 punktus un astoņas atlēkušās bumbas pievienoja Mareks Mejeris. Savukārt vēl ar astoņiem punktiem atzīmējās Arns Labucks un Kristofers Ričardss.
Pretinieku rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem tikmēr bija Ārons Vaits.

Tikmēr Timma šajā mačā laukumā pavadītajās 24 minūtēs un 55 sekundēs guva deviņus punktus. Latvietis grozā raidīja vienu no diviem divpunktniekiem, divus no sešiem trīspunktniekiem un vienu no četriem “sodiņiem”. Tāpat basketbolista rēķinā viena atlēkusī bumba, viena rezultatīva piespēle, viena pārtverta bumba, viens bloķēts metiens, četras piezīmes un četri izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kas ļāva iekrāt piecus efektivitātes punktus.

Tieši “VEF Rīga” atklāja šī mača rezultātu, kad trīspunktnieku iemeta Labucks, tomēr uzreiz pēc tam ar precīzu tālmetienu atbildēja tieši Timma. Pirmajās minūtēs abas vienības izcēlās ar vairākiem precīziem trejačiem, kas rezultātam ļāva strauji augt. Lai arī sākumā rīdzinieki vēl puslīdz turējās līdz spēcīgajai “Zeņit” vienībai, pirmās ceturtdaļas izskaņā iniciatīva pilnībā bija pārgājusi mājinieku rindās, priekšpēdējā ceturkšņa minūtē viņiem izvirzoties vadībā jau ar 25:12.

Līdzīgā garā šis duelis tika aizvadīts arī pirmā puslaika turpinājumā, jo “Zeņit” stabili turējās vairāk nekā desmit punktu attālumā. Tiesa, pirmā puslaika beigās “VEF Rīga” atjaunoja intrigu, jo Blūms pēc precīza trīspunktnieka samazināja starpību vairs tikai līdz astoņiem punktiem (36:44). Tuvāk gan pietuvoties vairs nesanāca, turklāt pāris reizes rīdzinieki ne pārāk veiksmīgi nospēlēja aizsardzībā, kas pirmo puslaiku lika noslēgt ar deviņu punktu deficītu – 41:50.

Otro puslaiku ar diviem gūtiem punktiem atklāja Labucks, samazinot starpību vairs tikai līdz septiņiem punktiem, tomēr tuvāk “Zeņit” pretiniekus vairs nepielaida. Vēl trešās ceturtdaļas izskaņā Sanktpēterburgas vienība panāca jau 18 punktu pārsvaru (51:69), bet rīdzinieki vēl līdz pārtraukumam spēja šo starpību samazināt uz pusi.
Tomēr arī pēc tam Latvijas vicečempioniem neizdevās turpināt iesākto pakaļdzīšanos, jo pēc ceturtās ceturtdaļas sākuma “Zeņit” pāris uzbrukumos atkal bija veiksmīgāki. Tiesa, pēc Blūma precīzā trīspunktnieka ar sodu un Abdula Gadija tālmetiena viesiem izdevās pietuvoties līdz 71:82, bet pēc Ričardsa precīza metiena no distances tablo vēstīja vairs tikai 76:83. Turpmākajās minūtēs Latvijas klubs gan atkal nenospēlēja veiksmīgi, “Zeņit” gūstot desmit punktus pēc kārtas.

Noslēdzošajās pāris minūtēs “VEF Rīga” komandai vairs neatradās pretargumenti, lai mainītu šīs cīņas ritējumu.
Sērijas otrais mačs trešdien arī notiks Sanktpēterburgā, bet trešais duelis sestdien ieplānots “Arēnā Rīga”.