“VEF Rīga” jauno Eiropas kausa sezonu sāk ar uzvaru pār Skopjes “Aerodrom” 0

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” Eiropas kausa izcīņas jaunās sezonas pirmajā apakšgrupas posma spēlē otrdien ar rezultātu 80:71 (14:11, 19:22, 23:23, 24:15) savā laukumā pieveica Maķedonijas spēcīgāko klubu Skopjes “Aerodrom”.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Līdz ar to Latvijas komanda izcīnīja pirmo panākumu oficiālās cīņās šosezon.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 22 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām, piecām rezultatīvām piespēlēm un septiņiem izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem bija šīs cīņas debitants Kenans Bajramovičs.

Vēl 19 punktus guva Dī Brauns, kurš 15 no saviem punktiem sameta pēdējās 15 minūtēs, bet ar 13 punktiem palīdzēja Artūrs Bērziņš, kurš gan cīņu priekšlaicīgi noslēdza piezīmju normas dēļ.

Savukārt “Aerodrom” basketbolistiem ar 15 punktiem palīdzēja Urošs Lučičs.

Rīdzinieki guva pirmos četrus punktus mačā. “Aerodrom” vēl spēja panākt 6:6, tomēr pirmajā ceturtdaļā mājinieki noturēja vadību un pēc desmit spēlētām minūtēm samērā mazrezultatīvā cīņā bija vadībā ar 14:11. Tā kā šajā cīņā nelielas traumas dēļ laukumā tā arī neizgāja “VEF Rīga” kapteinis Kristaps Janičenoks, bija arī brīdis, kad rīdzinieku rindās laukumā bija tikai leģionāri.

Otrajā ceturtdaļā jau cīņas gaita mainījās – Gorjans Markovskis ar tālmetienu panāca izlīdzinājumu, bet Džordži Čekovska trīs gūtie punkti jau viesiem deva vadību ar 18:14. Uz šo klusuma brīdi ar pieciem punktiem atbildēja rīdzinieki, tomēr ātri vien “Aerodrom” atguva vadību, bet pēc Aleksandra Kostoski tālmetiena jau panāca 27:22.

Uz to gan momentā ar trim punktiem atbildēja arī Artūrs Bērziņš, bet kopumā otrā ceturtdaļa ritēja daudz rezultatīvāk par pirmo. Pēc 20 spēlētām minūtēm rezultāts bija neizšķirts 33:33.

Arī otrais puslaiks turpinājās līdzīgā cīņā. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē “VEF Rīga” veica izrāvienu 10:2, kas ļāva pārņemt vadību ar 50:45. Vēl 52 sekundes pirms desmitminūtes beigām Dī Brauns panāca 56:50 mājinieku labā, tomēr divi tālmetieni palīdzēja “Aerodrom” pirms pēdējās ceturtdaļas panākt izlīdzinājumu 56:56.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā “VEF Rīga” guva pirmos desmit punktus, pēc vēl viena Artūra Bērziņa tālmetiena panākot 66:56. Pēc kārtējā izrāviena Skopjes klubs samazināja deficītu līdz 62:66, tomēr trīs minūtes pirms cīņas beigām īsā laika sprīdī divus tālmetienus iemeta Bajramovičs un Brauns, panākot 74:63 un radot iespaidu, ka pretinieku pretestība jau ir salauzta.

Tomēr uz to ar diviem tālmetieniem atbildēja arī viesi un pēdējās minūtes sākumā “VEF Rīga” komandai bija vairs tikai piecu punktu pārsvars (76:71). Uzvaru gan no rokām Latvijas čempioni neizlaida.