“VEF Rīga” jauno VTB līgas sezonu atklāj ar uzvaru 0

Latvijas vicečempioni “VEF Rīga” jaunās VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) sezonas pirmajā spēlē ceturtdien savā laukumā ar rezultātu 77:75 (21:15, 19:13, 15:27, 22:20) uzvarēja Krievijas komandu Krasnojarskas “Jeņisej”.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Amerikānis Džeralds Robinsons laukuma saimnieku labā guva 16 punktus, pie 11 punktiem tika Artūrs Bērziņš, bet pa desmit punktiem iekrāja senegālietis Bamba Fals un amerikānis Kevins Dilards.

Tikmēr Krasnojarskas kluba rezultatīvākais spēlētājs ar 17 punktiem bija bosnietis Elmedins Kikanovičs.

Spēli “VEF Rīga” sāka pārliecinoši, pirmo divu minūšu laikā izvirzoties vadībā ar 7:3. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā mājinieki divreiz panāca astoņu punktu pārsvaru, bet “Jeņisej” netika tuvāk par četru punktu deficītu. Otrās ceturtdaļas ievadā “VEF Rīga” pirmoreiz pārsniedza desmit punktu pārsvara robežu (28:17), bet vēlāk ar sesto pēc kārtas gūto punktu panāca 30:17 sev par labu.

Laukuma saimnieku sākumsastāvā vienīgie pašmāju basketbolisti bija Jānis Timma un Anžejs Pasečņiks, taču pirmā puslaika gaitā ļoti veiksmīgi spēlē no rezervistu soliņa iesaistījās Bērziņš un Mareks Mejeris. Pēc 13 punktu pārsvara iekrāšanas “VEF Rīga” turpinājumā savā grozā ielaida piecus četrus pēc kārtas, tomēr tuvāk par deviņu punktu deficītu viesi tika vien puslaika priekšpēdējā minūtē, kad panāca 28:36 sev par sliktu.

Pirmā puslaika beigās “VEF Rīga” izdevās atjaunot 12 punktu pārsvaru.

Lai arī trešās ceturtdaļas ievadā rīdzinieku pārsvars pieauga līdz 15 punktu atzīmei, līdz tās beigām Krievijas kluba pārstāvji panāca neizšķirtu 55:55, reizi gūstot sešus punktus pēc kārtas, bet ceturtdaļu noslēdzot ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem. Turpinājumā “Jeņisej” komanda tikai reizi pabija vadībā, bet trīs minūtes pirms cīņas beigām rezultāts bija neizšķirts 67:67.

Arī minūti vēlāk rezultāts bija neizšķirts (69:69), bet tad divos uzbrukumos pēc kārtas precīzi bija Fals un Dilards, dodot “VEF Rīga” komandai četru punktu pārsvaru. Atbildes uzbrukumā “Jeņisej” tika pie diviem tālmetieniem, taču neviens no tiem mērķi nesasniedza. Uz soda metienu līnijas stājās Dilards, kurš realizēja tikai vienu no raidījumiem, bet viesi atbildes uzbrukumā panāca trīs punktu deficītu. “VEF Rīga” komandai 22 sekundes līdz mača beigām bija trīs punktu pārsvars un tiesības uz uzbrukumu, bet “Jeņisej” ātri pārkāpa noteikumus pret Dilardu, kurš abas reizes bija precīzs. Pēcāk muļķīgā epizodē noteikumus pārkāpa Fals, kas pēc neveiksmīgas cīņas zem groza viesiem ļāva vienā uzbrukumā atspēlēt uzreiz četrus punktus.

Ātri uz soda metienu līnijas stājās Ingus Jakovičs, kurš realizēja tikai vienu no metieniem. Viesiem palika septiņas sekundes uzbrukumam, tomēr tajā “VEF Rīga” bumbu pārtvēra un tādējādi uzvaru nosargāja.

“VEF Rīga” sastāvā ceturtdienas mačā šīs līgas ietvaros debitēja Latvijas izlases basketbolisti Jānis Timma, Ronalds Zaķis un Mareks Mejeris, kā arī viesspēlētāji Bamba Fals, Džeralds Robinsons un Kevins Dilards.

Nākamo VTB līgas maču “VEF Rīga” aizvadīs svētdien, kad savā laukumā tiksies ar Volgogradas “Krasnij oktjabr” basketbolistiem no Krievijas.