“VEF Rīga” LBL finālu sāk ar uzvaru 0

Pateicoties lieliskam sniegumam ceturtajā ceturtdaļā, sestdien pašreizējā čempione “VEF Rīga” ar uzvaru iesāka Latvijas basketbola līgas (LBL) finālsēriju, kas ar 70:59 (11:14, 16:19, 24:14, 19:12) pieveica regulārās sezonas uzvarētāju “Valmiera”/ORDO.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām “VEF Rīga” ieguvusi vadību ar 1-0, bet nākamais mačs jau svētdien vēlreiz notiks Valmierā, turklāt rīdziniekiem tā būs piektā cīņa astoņu dienu laikā.
Valmierieši sestdien nacionālajā čempionātā piedzīvoja vien otro zaudējumu Roberta Štelmahera vadībā, kurš amatā stājās janvārī.

Rezultatīvākais sestdienas mačā uzvarētājiem ar 15 punktiem bija amerikānis Džošua Bostiks, ar 12 punktiem atzīmējās cits amerikānis Džošs Harelsons, ar 11 punktiem un deviņām bumbām zem groziem izcēlās Mareks Mejeris, bet desmit punktus guva meksikāņu leģionārs Fransisko Kruss.
Savukārt “Valmiera”/ORDO sastāvā neviens no spēlētājiem nespēja sasniegt divciparu skaitli – rezultatīvākais ar deviņiem punktiem bija Aigars Šķēle.

Pēc Mārtiņa Laksas un Armanda Šķēles tālmetieniem spēles ievadā “Valmiera”/ORDO komanda ātri ieguva vadību ar 13:2, tomēr pēdējās sešas pirmās ceturtdaļas minūtes mājinieki palika bez punktiem no spēles, kas viņu deficītu samazināja līdz 14:11.
Tiesa, otrajā ceturtdaļā jau pirmajās trijās minūtēs valmierieši atjaunoja desmit punktu pārsvaru 23:13. Tomēr “VEF Rīga” sastāvā sešus punktus īsā laikā iemeta jaunais Dāvis Geks, samazinot deficītu līdz 22:27. Savukārt pēc puslaika “Valmiera”/ORDO bija priekšā ar 33:27.

Trešās ceturtdaļas ievadā pēc Kvameina Mičela tālmetiena “Valmiera”/ORDO vēl panāca 38:29, tomēr trīs minūtes pirms spēles daļas beigām rezultāts jau bija neizšķirts 45:45, savukārt pirms noslēdzošajām desmit minūtēm mājinieki jau atradās iedzinējos ar 47:51.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā laukumā pilnībā dominēja “VEF Rīga” un salauza cīņas gaitu – pašaizliedzīgi cīnoties aizsardzībā, rīdzinieki iemeta desmit punktus pēc kārtas un piecas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Mejera tālmetiena nokļuva vadībā ar 63:51. Atlikušajā laikā “Valmiera”/ORDO jau bija zaudējusi sev ticību uzbrukumā, nespējot atspēlēties.

Regulārā turnīra uzvarētāja “Valmiera”/ORDO LBL finālā spēlē pirmo reizi, savukārt “VEF Rīga” izšķirošajos mačos piedalās jau septīto gadu pēc kārtas, lūkojot atkārtot 2011., 2012., 2013.gadā un pērn gūto panākumu, kad kļuva par valsts čempioniem.

Dalību izslēgšanas turnīrā “Valmiera”/ORDO kā pamatturnīra labākā komanda sāka no pusfināla, kurā sērijā līdz trīs uzvarām pārliecinoši ar 3-0 uzvarēja “Liepāja”/”Triobet” basketbolistus. Savukārt “VEF Rīga” izslēgšanas sacensības iesāka no ceturtdaļfināla, tajā ar 3-0 pieveicot “Valka”/”Valga” vienību, bet pēc tam pusfinālā ļoti sīvā cīņā ar 3-2 uzvarēja arī savus principiālos pretiniekus “Ventspils” basketbolistus, kuri regulāro turnīru noslēdza otrajā pozīcijā. Šīs sērijas pēdējā cīņa bija vien divas dienas pirms pirmās finālsērijas, bet kopā “VEF Rīga” no pagājušās svētdienas līdz šai svētdienai būs jāaizvada pieci mači.