“VEF Rīga” neveiksmīgā galotnē zaudē “ČEZ Nymburk” 0

“VEF Rīga” sestdien savā laukumā “Arēnā Rīga” VTB vienotās basketbola līgas spēlē ar 85:89 zaudēja Čehijas kluba “ČEZ Nymburk” basketbolistiem, lai gan sešas minūtes pirms spēles beigām vēl bija vadībā ar deviņiem punktiem.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Laukuma saimnieku rindās rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Vils Daniels, Dairis Bertāns guva 16 punktus, bet Džastina Hamiltona rēķinā bija 13 punkti un astoņas atlēkušās bumbas zem groziem. Hamiltonam šī bija pirmā spēle Latvijas publikas priekšā. Viesu komandā pa 24 punktiem guva Radoslavs Rančiks un Maikls Efevberha.

Rīdzinieki cieta trešo zaudējumu pēc kārtas, jo pirms tam viesos zaudēja Kauņas “Žalgirim”, bet otrdien Eiropas kausa spēlē savā laukumā atzina Spānijas kluba “Valencia” pārākumu.

“VEF Rīga” spēli sāka ne pārāk pārliecinoši, ļaujot sāncenšiem iegūt vadību (18:21), taču otrās ceturtdaļas sākumā veicot izrāvienu 11:0, mājinieki pārņēma iniciatīvu un spēles turpinājuma to spēja noturēt līdz pēdējās ceturtdaļas vidum. Vēl sešas minūtes pirms beigām “VEF Rīga” atradās vadībā ar 79:70, taču jau pēc nepilnām trīs minūtēm rezultāts bija neizšķirts 81:81. “ČEZ Nymburk” mača izskaņā pārņēma iniciatīvu, neļaujot rīdziniekiem atspēlēties, beigās nodrošinot uzvaru.

Čehijas klubam šis bija pirmais panākums trīs šosezon savstarpējos mačos ar “VEF Rīgu”, jo pirms tam divas reizes Eiropas kausa izcīņā un VTB vienotās līgas spēlē viesos uzvaru svinēja Latvijas čempioni.

“VEF Rīga” cieta sesto zaudējumu 15 spēlēs, kas komandu ierindo 4. vietā B grupā, bet “ČEZ Nymburk” tika pie piektā panākuma 14 mačos un grupā ieņem septīto vietu, turpinot cīņu par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, kur rīdzinieki vietu jau ir nodrošinājuši.

Nākamā spēle rīdziniekiem būs izšķirošā Eiropas kausa izcīņas otrajā grupu kārtā, kuru Ramūna Butauta trenētā komanda noslēgs trešdien viesos pret “Bilbao Basket” vienību. Tikai uzvara “VEF Rīga” nodrošinās iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, kurā piedalīsies turnīra astoņas labākās komandas.