“VEF Rīga” nonāk uzvaras attālumā no triumfa LBL finālsērijā 0

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas finālsērijas trešajā mačā pirmdien pagājušās sezonas čempionvienība “VEF Rīga” savā laukumā ar rezultātu 107:102 (28:22, 17:19, 32:23, 14:27, 16:11) pagarinājumā pieveica “Ventspils” komandu.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām “VEF Rīga” basketbolisti nostiprinājās vadībā ar rezultātu 3-0.

Rezultatīvākais “VEF Rīga” komandā ar 24 punktiem bija Kristaps Janičenoks, bet ar 23 punktiem izcēlās Kērtiss Miledžs. Savukārt “Ventspils” rindās pa 21 punktam iekrāja Džamars Jangs un Mamadi Diane.

Kaut pirmā ceturtdaļa aizritēja rezultatīvā cīņā, nevienai komandai neizdevās iegūt pārsvaru, lielāku par sešiem punktiem. Divas minūtes pirms tās beigām rezultāts bija neizšķirts 22:22, bet turpinājumā nedaudz sekmīgāk nospēlēja “VEF Rīga” un pirmo ceturtdaļu noslēdza savā labā ar 28:22.

Otrās ceturtdaļas sākumā “VEF Rīga” saglabāja sešu punktu pārsvaru, tomēr turpinājumā “Ventspils” basketbolistiem izdevās vairākas sekmīgas darbības uzbrukumā, kas ļāva izlīdzināt rezultātu, bet trīs minūtes pirms puslaika beigām arī pārņemt vadību ar 36:33. Tomēr ceturtdaļas galotnē atkal sekmīgāk nospēlēja “VEF Rīga” komanda, kas atguva vadību un pārtraukumā devās ar četru punktu pārsvaru – 45:41.

Otrā puslaika sākumā “VEF Rīga” basketbolisti pakāpeniski pārņēma iniciatīvu un palielināja pārsvaru. Trešās ceturtdaļas vidū laukuma saimnieki atradās vadībā ar 62:53, bet līdz trešās desmitminūtes izskaņai rīdzinieki pārsvaru palielināja līdz 13 punktiem – 77:64.

Ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē “VEF Rīga” vēl saglabāja 8-10 punktu pārsvaru, taču pēc tam “Ventspils” komanda būtiski uzlaboja savu sniegumu uzbrukumā un ļoti strauji samazināja pretinieku pārsvaru, bet divas minūtes pirms pamatlaika beigām vadībā ar 87:85 jau atradās “Ventspils” basketbolisti. Turpinājumā rezultāts atkal kļuva neizšķirts, bet 17 sekundes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām Jangs atjaunoja vadību viesiem – 91:89. Pēc sekojošā “VEF Rīga” komandas minūtes pārtraukuma Jangs pārkāpa noteikumus pret Janičenoku, kurš realizēja abus soda metienus un atkal atjaunoja līdzsvaru rezultātā.

Pēdējos pamatlaika uzbrukumos abas komandas nespēja gūt punktus, tāpēc cīņa turpinājās pagarinājumā.

Papildlaika sākumā “Ventspils” ieguva trīs punktu pārsvaru, taču “VEF Rīga” guva trīs punktus pēc kārtas un panāca neizšķirtu 98:98. Nākamajā uzbrukumā viesi pārņēma vadību ar 100:98, tomēr rīdzinieki atbildēja ar Janičenoka tālmetienu un Miledža precīzu divpunktu metienu, kas 41 sekundi pirms pagarinājuma beigām ļāva atrasties vadībā ar 103:100.

Atlikušajā laikā “VEF Rīga” pārliecinoši realizēja soda metienus, kas tika nopelnīti pēc “Ventspils” basketbolistu apzinātiem noteikumu pārkāpumiem, izcīnot trešo uzvaru šajā finālsērijā.

Kā ziņots, sērijas pirmajā spēlē “VEF Rīga” uzvarēja savā laukumā ar rezultātu 83:66, bet otrajā mačā rīdzinieki bija pārāki izbraukumā ar rezultātu 85:67.

Abu komandu ceturtā cīņa, kas var kļūt arī pēdējo šajā sērijā, ceturtdien notiks Ventspilī.

Līdz šim vēl nevienai komandai LBL finālsērijā nav izdevies atspēlēties no sev nelabvēlīga rezultāta 0-3.

Zīmīgi, ka iepriekšējās trijās sezonās LBL finālsērija ilgusi septiņus mačus.

“VEF Rīga” LBL finālā spēlē trešo reizi pēc kārtas, savukārt “Ventspils” komanda LBL finālā cīnās jau 13.reizi pēdējos 15 gados – iepriekšējos 12 mēģinājumos tā izcīnījusi astoņus titulus.