“VEF Rīga” otrajā puslaikā neveiksmīgi uzbrūk un zaudē “Unics” 0

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” trešdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā savā laukumā aizvadīja vāju otro puslaiku un cieta zaudējumu ar 69:81 (18:23, 25:12, 13:26, 13:20) vienai no turnīra līderēm Kazaņas “Unics” no Krievijas.
“VEF Rīga” sastāvā 17 punktus guva Jānis Bērziņš, kamēr pa desmit sameta Mareks Mejeris, Džošs Harelsons un Džošs Bostiks. Tikmēr “Unics” rindās 25 punkti Kītam Lengfordam.
Šo maču “VEF Rīga” sāka ļoti sekmīgi, nedaudz vairāk kā divu minūšu laikā izvirzoties vadībā ar 8:1, taču “Unics” basketbolistiem izdevās uzņemt apgriezienus uzbrukumā, vadību pirmo reizi pārņemot otrās ceturtdaļas beigās (19:16). Tomēr rīdzinieki turpināja demonstrēt kvalitatīvu sniegumu, neļaujot Kazaņas vienībai atrauties un izrādot līdzvērtīgu konkurenci.
Otrā ceturkšņa izskaņā Bērziņš neilgā laika periodā iemeta divus tālmetienus un panāca “VEF Rīga” komandai jau astoņu punktu pārsvaru – 37:29. Puslaika noslēdzošajās minūtēs pa tālmetienam realizēja Fransisko Kruss un Bērziņš, kas mājiniekiem ļāva sasniegt jau 14 punktu handikapu – 43:29. Tiesa, līdz lielajam pārtraukumam “Unics” deficītu izdevās samazināt par sešiem punktiem.
Otrais puslaiks “VEF Rīga” basketbolistiem nebija tik veiksmīgs, jo iekrātais astoņu punktu pārsvars tika zaudēts dažu minūšu laikā, “Unics” vienībai vadību pirmo reizi kopš mača otrās ceturtdaļas sākuma pārņemot 26.minūtē. Trešā ceturkšņa laikā rīdziniekiem diez ko neveicās ar punktu gūšanu, kas viesiem no Kazaņas ļāva izvirzīties vadībā ar 58:51. Tomēr Latvijas čempioni nepadevās, un Bērziņš pēc vēl viena sekmīga tālmetiena panāca vairs tikai 64:66.
Pamatlaika pēdējās minūtēs “VEF Rīga” komandai gan neizdevās panākt konkurentus, jo divarpus minūtes līdz beigām “Unics” pārsvars pieauga līdz 75:65. Nākamajos uzbrukumos rīdzinieki spēja gūt četrus punktus pēc kārtas, taču atkal izšķiroši nospēlēja Kazaņas komandas līderis Kīts Lengfords, kurš iemeta trīspunktnieku un panāca 78:69.
“Unics” šosezon ir viena no vadošajām komandām šajā līgā, ieņemot otro vietu kopvērtējumā ar 20 uzvarām 23 spēlēs. Tikmēr “VEF Rīga” vienībai tikpat spēlēs septiņi panākumi, no kuriem divi bija izcīnīti iepriekšējās divās spēlēs – vispirms rīdzinieki ar 81:73 savā laukumā apspēlēja Čehijas čempionus Nimburkas ČEZ, bet iepriekšējā duelī ar 89:71 izbraukumā uzveica Kazahstānas klubu “Astana”, ko vada rīdzinieku vienības kādreizējais galvenais treneris Ramūns Butauts.
“Unics” komandai iepriekšējā spēle bija svētdien, kad savā laukumā ar 89:100 tika zaudēts Krievijas grandam Maskavas CSKA. Savukārt pagājušās nedēļas vidū “Unics” piedzīvoja vienu no sāpīgākajām neveiksmēm šosezon – zaudējums mājās ULEB Eiropas kausa astotdaļfinālā ar 54:71 Polijas čempionei Zelona Guras “Stelmet”, noslēdzot dalību šajās sacensībās. Skaitot abus turnīrus kopā, “Unics” komandai šosezon 41 spēlē bijušas 34 uzvaras.
Pārliecinošs “Unics” līderis ir amerikāņu uzbrūkošais aizsargs Kīts Lengfords, kura norma gan Vienotajā līgā, gan Eiropas kausā ir vidēji ap 20 punktiem spēlē. Viņam ārējā līnijā piebalso pundurvalstiņas Andoras pārstāvis Hoakims Koloms, kurš ir vadošais komandā pēc rezultatīvajām piespēlēm.
Groza apakšā “Unics” sastāvā saimnieko bijušais “VEF Rīga” centrs Artjoms Parahovskis un atlētiskais amerikānis Leiteiviuss Viljamss, kuriem piepalīdz nu jau ilggadējais “Unics” spēlētājs, grieķis Kosts Kaimakoglu un pieredzes bagātais horvāts Marko Baničs. Savukārt ārējā līnijā piepulcēts lietuviešu snaiperis Artūrs Milaknis. Savukārt no Krievijas spēlētājiem izceļams trio Antons Ponkrašovs, Valērijs Ļihodejs un Pjotrs Gubanovs, kuri atrodas regulārā rotācijā, asistējot “Unics” komandas viesspēlētājiem.
Pērn Kazaņas vienībā sezonas otro pusi pavadīja Latvijas basketbolists Rolands Freimanis, ar “Unics” iekļūstot Eiropas kausa pusfinālā.
“VEF Rīga” un “Unics” pirmo reizi šosezon tikās janvāra vidū Kazaņā, kurā mājinieki uzvarēja ar 82:72.
“VEF Rīga” sastāvam nesen uz pārbaudes laiku pievienojās amerikāņu aizsargs Entonijs Mailzs. Tāpat pagājušajā mēnesī “VEF Rīga” sastāvu papildināja amerikāņu vieglais uzbrucējs Džošs Bostiks, kurš jau iejuties komandā, savukārt februāra vidū kļuva skaidrs, ka vēl vienam amerikāņu leģionāram – uzbrūkošajam aizsargam Kvinam Makdauelam – ceļgala krustenisko saišu plīsuma dēļ sezona ir noslēgusies.
Turnīra līdere ar 23 panākumiem 25 spēlēs pašlaik ir CSKA komanda, kurai seko “Unics”.
Tikmēr “VEF Rīga” ar septiņiem panākumiem 23 mačos atrodas 13.pozīcijā.