“VEF Rīga” otro reizi zaudē Sanktpēterburgā 0

Latvijas vicečempione “VEF Rīga” trešdien VTB Vienotās līgas ceturtdaļfināla sērijas otrajā mačā viesos sīvā cīņā zaudēja Jāņa Timmas pārstāvētajai Sanktpēterburgas “Zeņit” komandai, nonākot neveiksmes attālumā no fiasko visā sērijā.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Latvijas vicečempioni cieta neveiksmi ar rezultātu 74:79 (18:10, 21:29, 14:20, 21:20), sērijā līdz trīs uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-2.

Latvijas kluba labā Mārtiņš Meiers guva 18 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, kamēr Kristofers Ričards izcēlās ar 11, bet Mareks Mejeris desmit punktiem. Mājinieku rindās pa 20 punktiem sameta Ārons Vaits un Raiens Tūlsons, kamēr Timma “Zeņit” pūrā deva astoņus punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Lielāko pirmā puslaika daļu vadībā bija rīdzinieki, kuri pirmās ceturtdaļas pēdējā minūtē spēja izvirzīties vadībā ar 16:7, savukārt pēc 12.nospēlētām minūtēm viesi bija priekšā ar 24:15. Tomēr pēc tam “Zeņit” guva astoņus punktus pēc kārtas, vēl pēc brīža panākot neizšķirtu 26:26, savukārt pusotru minūti pirms atpūtas jau esot vadībā ar 37:33. Tomēr rīdzinieki puslaika beigās spēja atjaunot neizšķirtu 39:39.

Savukārt trešajā ceturtdaļā vadību pārņēma “Zeņit”, 27.minūtē izvirzoties vadībā ar 53:44. Pēdējā spēles nogrieznī viesi gan spēja atjaunot neizšķirtu 61:61, tomēr lauzt cīņas gaitu “VEF Rīga” basketbolistiem neizdevās. Tūlsons ar tālmetienu un pustālo metienu, kā arī Timma ar bumbas triecienu grozā no augšas panāca 68:63, beigās mājiniekiem pārsvaru nosargājot. Tiesa, 70 sekundes pirms beigām viesi zaudēja vien ar 74:77, tomēr savus metienus netrāpīja Ričards un komandas kapteinis Jānis Blūms, kamēr “Zeņit” komandas uzvarai punktu pielika Timma ar vēl vienu “slam dunk”.

Sērijas līdz trim uzvarām pirmais mačs risinājās pirmdien, rīdziniekiem viesos zaudējot ar 81:93. “VEF Rīga” sastāvā rezultatīvākais ar 16 punktiem bija komandas kapteinis Jānis Blūms, bet Timma uzvarētāju labā guva deviņus punktus.

Pēc šī mača rīdzinieku galvenais treneris Jānis Gailītis kārtējo reizi kritizēja komandas soda metienu precizitāti, paužot, ka pat Šakils O’Nīls tos neizpildīja tik slikti, jo “VEF Rīga” basketbolisti realizēja vien 13 no 30 mēģinājumiem. Tāpat Gailītis norādīja, ka būtisks bijis pretinieku veikums uzbrukumā izcīnītajās atlēkušajās bumbās (“Zeņit” pie atkārtotām uzbrukuma iespējām tika 17 reizes).

Sērijas trešais duelis sestdien ieplānots “Arēnā Rīga”, bet ceturtais mačs, ja būs nepieciešams, Rīgā tiks aizvadīts nākamajā pirmdienā.