“VEF Rīga” parāda raksturu un salauž “Jeņisej” pretestību 0

Latvijas vicečempione basketbolā “VEF Rīga” svētdien VTB Vienotās līgas mačā savā laukumā ar rezultātu 84:81 (20:22, 21:21, 21:21, 22:17) pārspēja Krasnojarskas “Jeņisej” komandu.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai

“VEF Rīga” ceturtās ceturtdaļas sākumā nonāca iedzinējos ar deviņiem punktiem, taču turpmākajā ceturkšņa gaitā atspēlējās un panāca vadību, ko nosargāja līdz pat finālsvilpei.

Mājiniekiem rezultatīvākais bija Jānis Blūms, kuram 15 punkti un piecas rezultatīvas piespēles, 14 punktus iemeta Mārtiņš Meiers, 13 punkti Armandam Šķēlem, 11 guva Kristofers Ričardss, bet desmit punkti Iļjas Gromova rēķinā.

Tikmēr pretiniekiem ar 17 punktiem atzīmējās Entonijs Hilārds, bet 16 punkti Solemanam Breimoham.

Pirmo ceturksni ļoti labi aizvadīja Meiers, kurš iekrāja astoņus punktus. Tikmēr rīdzinieki ceturtdaļas pirmajā pusē tika pie 5-6 punktu pārsvara, taču spēles nogriežņa priekšpēdējā minūtē “Jeņisej” panāca mājiniekus. Pirmo ceturtdaļu ar 22:20 uzvarēja viesi, bet otrā ceturkšņa pirmajā minūtē Meiers panāca izlīdzinājumu.

Nākamās trīs minūtēs “VEF Rīga” centieni iekarot grozu bija nesekmīgi, kas “Jeņisej” komandai ļāva iekrāt piecu punktu pārsvaru. Tiesa, Blūms pretinieku pārsvaru sadeldēja līdz diviem punktiem, bet vēlāk Iļja Gromovs no mīnus trim punktiem panāca 32:31. Trīs minūtes pirms puslaika beigām Meiers panāca mājiniekiem trīs punktu pārsvaru (36:33), taču pretinieki iemeta sešus bezatbildes punktus. Pusminūti pirms puslaika beigām tablo vēstīja 41:38 viesu labā, bet Blūms ar tālmetienu panāca izlīdzinājumu. Pēdējais vārds puslaikā piederēja “Jeņisej” komandai, kas desmit sekundes pirms pārtraukuma panāca 43:41.

Trešās ceturtdaļas sākumā neliels pārsvars piederēja viesiem, bet Arns Labucks un Šķēle divu minūšu laikā guva septiņus bezatbildes punktus, kas ļāva panākt 50:45. Arī šī vadība tika izsēta, taču Blūmam ar tālmetienu izdevās atjaunot mājinieku pārsvaru (53:50). Tāpat Blūms divarpus minūtes pirms ceturtdaļas beigām panāca četru punktu pārsvaru (60:56), taču “Jeņisej” izrāviens 8:2 lika pēdējo spēles desmitminūti uzsākt iedzinējos ar 62:64.

Ceturtajā ceturksnī “VEF Rīga” teju divas minūtes nespēja gūt punktus, kas Krievijas klubam ļāva panākt jau deviņu punktu pārsvaru (71:62). Lai gan Meiers divus punktus atguva, tomēr minūti vēlāk viņš tika pie piektās piezīmes, kā dēļ spēle viņam noslēdzās. Pēc tam Kristofers Ričardss īsā laika posmā iemeta septiņus punktus, kas ļāva pietuvoties līdz 71:72. Nākamajās divās minūtēs, pateicoties Labucka tālmetienam un Gromova diviem “slam-dunk”, Rīgas basketbolisti panāca jau 78:74. Lai gan Krasnojarskas basketbolisti centās atspēlēties, tomēr Ričardss un Blūms spēja noturēt mājiniekiem vadību. “VEF Rīga” bija pārāka ar rezultātu 84:81, tiekot pie sestās uzvaras Vienotajā līgā.

Rīdziniekiem šī bija otrā spēle trīs dienu laikā, jo ceturtdien Vienotās līgas mačā savā laukumā ar 78:66 tika uzveikta Igaunijas komanda Tallinas “Kalev”. Tādējādi rīdzinieki revanšējās par 2016.gada nogalē piedzīvoto zaudējumu, kurā “VEF Rīga” Latvijas Basketbola līgas (LBL) mačā negaidīti ar 72:80 zaudēja “Ogre”/”Kumho Tyre” komandai.

Tikmēr “Jeņisej” komandai šī 2017.gadā bija pirmā Vienotās līgas spēle. Iepriekšējo maču “Jeņisej” aizvadīja trešdien, kad FIBA Eiropas kausa izcīņā ar 99:69 apspēlēja Portugāles komandu “Benfica”.

“VEF Rīga” ar sešām uzvarām 11 spēlēs ieņem septīto vietu kopvērtējuma tabulā, kamēr “Jeņisej” ar pieciem panākumiem 12 mačos ir astotā.

Šosezon “VEF Rīga” Vienotajā līgā “Arēnā Rīga” aizvadīs mačus tikai pret līgas grandiem – Maskavas CSKA, Sanktpēterburgas “Zeņit”, Kazaņas “Unics”, Maskavas apgabala “Himki” un Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” komandām. Savukārt pārējie dueļi savā laukumā notiks “Elektrum” Olimpiskajā centrā.

CSKA un “Unics” ar desmit uzvarām 11 mačos ir šīs sezonas Vienotās līgas līderi.

“VEF Rīga” klubs Vienotās līgas sacensībās piedalās jau astoto sezonu pēc kārtas.

Šajā Vienotās līgas sezonā startē 13 komandas, ieskaitot arī jaupienācēju “Parma”. Savukārt starpsezonā no dalības turnīrā nolēma atteikties Čehijas klubs Nimburkas ČEZ, Loimā “Nilan Bisons” no Somijas un Gruzijas vienība Tbilisi “Vita”.

Zīmīgi, ka tikai pirmajās divās sezonās Vienotajā līgā bija mazāks dalībnieču skaits – astoņas un 12 komandas.