“VEF Rīga” pārkāpj Ventspils astei un izcīna piekto Latvijas čempionu titulu 0

“VEF Rīga” komanda ceturtdien savā laukumā “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas ceturtajā mačā sīvā cīņā uzvarēja “Ventspils” basketbolistus, piekto reizi kluba vēsturē tiekot pie Latvijas čempionu titula.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

“VEF Rīga” vienība savā laukumā “Arēna Rīga” svinēja panākumu ar 78:69 (27:17, 10:15, 23:15, 18:22), sērijā līdz četrām uzvarām izcīnot pārliecinošu uzvaru ar 4-0.

Par Latvijas čempioniem “VEF Rīga” kļuva arī laika posmā no 2011. līdz 2013.gadam, kā arī 2015.gadā, savukārt pērn finālā dramatiskā cīņā cieta neveiksmi. Savukārt “Ventspils” komanda, kura ir deviņkārtēja Latvijas čempione, finālā zaudēja septīto reizi, piedevām pēdējās četras neveiksmes ir bijušas tieši pret “vefiņu”.

Spēle iesākās līdzvērtīgā gultnē, abām komandām ik pa laikam esot vadībā, taču četras ar pusi minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām, kad kurzemnieki bija vadībā ar 13:11, viņu uzbrukums sāka buksēt, savukārt “VEF Rīga” guva desmit punktus pēc kārtas, panākot 21:13 savā labā. “Ventspils” gan spēja pietuvoties līdz 17;21, tomēr ceturtdaļas izskaņu atkal labāk nospēlēja “VEF Rīga”, pēc desmit minūtēm esot vadībā ar 27:17.

Otrajā ceturtdaļā laukuma saimnieki, realizējot divus tālmetienus pēc kārtas, panāca arī 33:21 savā labā, taču pēc tam “Ventspils” sakārtoja savu aizsardzību, puslaika pēdējās septiņās minūtēs konkurentiem ļaujot iemest tikai četrus punktus, kamēr paši lēnām deldēja deficītu, tāpēc atpūtā ejot “vefiņam” bija vairs piecu punktu pārsvars.

Trešā ceturtdaļa sākās ar trīs “Ventspils” punktiem, samazinot atstarpi līdz viena precīza divpunktu metiena attālumam, tomēr pēc tam Mareks Mejeris divas reizes pēc kārtas bija precīzs no trīspunktu metienu līnijas, vienu sodiņu iemeta Abduls Gedijs un mājinieki jau atkal bija vadībā ar 44:35. Turpinājumā abas komandas apmainījās ar vairākiem precīziem trejačiem, taču “VEF Rīga” saglabāja pārsvaru, pirms pēdējās ceturtdaļas esot vadībā ar 60:47.

Arī pēdējā spēles nogrieznī rīdzinieki spēja saglabāt vadību, nepilnas piecas minūtes pirms beigām esot vadībā ar 68:58. Tomēr mača beigas vienalga bija saspringtas, jo “Ventspils” spēja atspēlēt piecus punktus (65:70), taču izglābties kurzemnieki nespēja.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirmajās trīs spēlēs uzvarējuši rīdzinieki un atrodas soļa attālumā no LBL čempionu titula. Pirmajā mačā Ventspilī Rīgas klubs svinēja pārliecinošu uzvaru ar 76:66, bet otrajā mačā daudz saspringtākā cīņā rīdzinieki guva virsroku ar rezultātu 84:76. Savukārt trešajā mačā Rīgā “vefiņš” otrajā puslaikā atspēlēja 21 punkta deficītu un uzvarēja ar 90:82.

“VEF Rīga” un “Ventspils” finālā tikās sesto reizi pēdējo septiņu gadu laikā. Iepriekšējās piecās finālsērijās labāk veicās rīdziniekiem, kuri ieguva četrus titulus. Zīmīgi, ka visās finālsērijās piedalījās Kristaps Janičenoks, vispirms pārstāvot “VEF Rīga”, bet kopš 2014.gada – “Ventspili”.