“VEF Rīga” pārliecinoši uzvar Vienotās līgas pastarīti “Parma” 0

Latvijas vicečempione basketbolā “VEF Rīga” ceturtdien VTB Vienotās līgas mačā savā laukumā ar 91:80 (22:15, 22:17, 28:17, 19:31) uzvarēja Permas “Parma” komandu, kas šosezon līdz ar to piedzīvojusi neveiksmes visās 20 šī turnīra spēlēs.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

“VEF Rīga” sastāvā 18 punktus iemeta Kristofers Ričardss, kuram arī astoņas rezultatīvas piespēles, kamēr ar 14 punktiem izcēlās Mareks Mejeris. Savukārt ar 13 punktiem atzīmējās Iļja Gromovs.

Rīdzinieki šo maču iesāka ļoti pārliecinoši, izvirzoties vadībā ar 7:0, turklāt četrus no šiem punktiem guva Mejeris. Spēles arī turpinājās līdzīgā garā, jo divas minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām “VEF Rīga” basketbolistu pārsvars bija pieaudzis jau līdz 14 punktiem (22:8), tomēr līdz pārtraukumam “Parma” guva septiņus punktus pēc kārtas, būtiski pietuvojoties mājiniekiem.

Otrajā ceturtdaļā Latvijas vicečempioni pieļāva vairākas paviršas kļūdas, kas neļāva atgūt ievērojamāku pārsvaru, turklāt pēc “Parma” trīspunktnieka rezultāts bija vairs tikai 26:22 par labu “VEF Rīga” komandai. Tomēr tuvāk viesi netika pielaisti un pēc Iļjas Gromova “slam-dunk” tablo atkal vēstīja desmit punktu starpību (34:24). Puslaika beigās komandas apmainījās precīziem uzbrukumiem, bet tad divus tālmetienus pēc kārtas iemeta “VEF Rīga” kapteinis Jānis Blūms, noslēdzošajā otrās ceturtdaļas minūtē panākdams jau 44:32, turklāt tieši ar šādu rezultātu abas vienības devās lielajā pārtraukumā.

Zīmīgi, ka pirmajā puslaikā piecu piezīmju dēļ mačs priekšlaicīgi beidzās “Parma” basketbolistam Konstantīnam Bulanovam, kurš pa to laiku bija guvis septiņus punktus.

“VEF Rīga” komanda kaujinieciski uzsāka otro puslaiku, jo turpināja pirmā beigās iesākto. Lai arī tā sākumā viesi iemeta divus punktus un samazināja rezultāta starpību līdz desmit punktiem, rīdzinieki veica izrāvienu un 26.minūtē panāca jau 21 punkta pārsvaru (62:41), turklāt pēcāk atstatums starp abām vienībām pieauga līdz 23 punktiem.

Turpmākajās minūtēs “Parma” nespēja lauzt spēles gaitu un atjaunot intrigu, tādējādi mača liktenis bija izšķirts jau labu laiku pirms tā beigām. Tas “VEF Rīga” galvenajam trenerim Jānim Gailītim ļāva tikt pie iespējas laukumā laist spēlētājus, kuri netiek pie lielas spēļu prakses. Tiesa, divas minūtes līdz pamatlaika beigām viesi pietuvojās vairs tikai līdz 11 punktu atstatumam (69:80), tomēr uzreiz pēc tam svarīgu tālmetienu iemeta Ričardss. Lai gan “Parma” pašā cīņas noslēgumā nepadevās, cīņā par uzvaru tai tā arī neizdevās iesaistīties.

“VEF Rīga” iepriekšējā Vienotās līgas spēlē svētdien viesos ar 82:74 uzvarēja Igaunijas vienību Tallinas “Kalev”. Rīdzinieki šajā turnīrā 20 spēlēs guvuši 11 uzvaras, kas dod sesto pozīciju un stabilu vietu cīņā par izslēgšanas turnīru.

Tikmēr Permas vienība iepriekšējā spēlē ar 75:84 piekāpās “Ņižņij Novgorod” komandai. “Parma” šosezon zaudējusi visās 20 Vienotās līgas spēlēs, ieņemot pēdējo vietu turnīra tabulā.