“VEF Rīga” pēdējās minūtēs salūzt un zaudē Timmas “Zeņit” 0

Latvijas vicečempione basketbolā “VEF Rīga” svētdien VTB Vienotās līgas mačā vāji nospēlēja dueļa beigas un izbraukumā ar 76:90 (21:17, 23:24, 18:21, 14:28) piekāpās Jāņa Timmas pārstāvētajai Sanktpēterburgas “Zeņit”.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

“VEF Rīga” rindās 21 punktu iemeta Jānis Blūms, tostarp realizējot piecus no septiņiem tālmetieniem, kamēr desmit punktus pievienoja Armands Šķēle, bet deviņus – Arnolds Helmanis.

Savukārt “Zeņit” sastāvā pa 21 punktam guva Timma un Raiens Tūlsons.

Šis mačs iesākās nerezultatīvi, pirmo četru minūšu laikā abām komandām kopā gūstot tikai astoņus punktus, bet uz tablo bija neizšķirti 4:4. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā rīdziniekiem pēc pieredzējušā Blūma tālmetiena izdevās izvirzīties vadībā ar 13:8, bet pirmo ceturksni Latvijas vicečempioni noslēdza ar četru punktu pārsvaru (21:17). Arī pirmā puslaika turpinājums aizritēja līdzvērtīgā cīņā, turklāt precīzs uzbrukumos bija arī Timma. Tieši pēc latvieša precīzā metiena vairāk nekā sešas minūtes līdz lielajam pārtraukumam “Zeņit” izdevās pirmo reizi kopš mača sākuma pārņemt vadību (30:29).

Pēc šāda pavērsiena “VEF Rīga” gan atguva vadību, turklāt vairāk nekā trīs minūtes līdz pārtraukumam Blūms iemeta vēl vienu trejaci un panāca 39:34. Puslaika beigas rīdziniekiem gan nebija tik sekmīgs, jo, lielā mērā pateicoties arī Timmas aktivitātei, mājinieki panāca neizšķirtu 41:41. Pēc tam gan ar precīzu tālmetienu atbildēja Arnolds Helmanis, kas viesiem pirmās 20 minūtes ļāva noslēgt ar trīs punktu pārsvaru.

Arī otrajā puslaikā starp abām vienībām aizritēja ļoti sīva spēkošanās, bet sākumā “Zeņit” izdevās veikt nelielu izrāvienu un izvirzīties vadībā ar 52:46. Turpmākajās minūtēs Sanktpēterburgas klubs turējās dažu punktu attālumā, bet nedaudz vairāk kā trīs minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām kārtējais Blūma precīzais trejacis un Iļja Gromova divpunktnieks ļāva “VEF Rīga” atkal izvirzīties vadībā (59:58).

Mača turpinājums aizritēja punkts punktā, bet 34.minūtē Ārons Vaits ar precīzu tālmetienu izvirzīja vadībā “Zeņit” – 67:64. Mājiniekiem pārsvaru izdevās noturēt, pēdējās minūtēs teicami spēlēja Tūlsons, kurš ar diviem precīziem uzbrukumiem pēc kārtas panāca jau 77:66. Pēc šāda pavērsiena rīdzinieki nespēja atgūties, turklāt Sanktpēterburgas vienība sekmīgi spēlēja uzbrukumā, spējot nodrošināt sev panākumu arī ceturtajā Vienotās līgas spēlē.

Rīdzinieki Vienotās līgas sezonu iesāka ar uzvaru 76:73 pār Maskavas apgabala “Himki” basketbolistiem, bet pagājušajā nedēļā ar 64:66 zaudēja Kazahstānas komandai “Astana”. Ar vienu uzvaru trijās spēlēs “VEF Rīga” kopvērtējuma tabulā noslēdz pirmo astotnieku.