“VEF Rīga” Permā pārliecinoši zaudē Mazuram un Gražulim 0

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” svētdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā, laukumā pēc vairāk nekā gada pārtraukuma atgriežoties Kasparam Vecvagaram, izbraukumā ar 69:87 (11:24, 22:25, 17:19, 19:19) pārliecinoši piekāpās valstsvienības basketbolista Andreja Gražuļa pārstāvētajai Permas “Parma”, ko vada Nikolajs Mazurs.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

“VEF Rīga” sastāvā rezultatīvākais ar 11 punktiem bija komandas kapteinis Kristaps Janičenoks, kamēr desmit punktus pievienoja lietuvietis Arns Labucks. Savukārt vēl deviņus punktus iemeta Andris Misters.

“Parma” rindās tikmēr rezultatīvākie ar 17 punktiem bija Frenkss Geinss un Tre Maklīns.

Svētdien laukumā atgriezās 24 gadus vecais Vecvagars, kurš pagājušā gada rudenī traumēja Ahilleja cīpslu un kopš tā laika nebija spēlējis vairāk nekā gadu.

Pēc Iļjas Gromova divpunktnieka un Mareka Mejera tālmetiena rīdzinieki šo maču sāka ar 5:1 izrāvienu, tomēr turpinājums Latvijas komandai bija neveiksmīgs, jo “Parma” veica 17:2 izrāvienu un izvirzījās pārliecinošā vadībā. Rīdzinieku sniegums tikmēr izskatījās blāvs, kas pirmo ceturtdaļu lika noslēgt ar 13 punktu deficītu – 11:24.

Otrajā ceturtdaļā spēle gan nedaudz izlīdzinājās, lai arī vēl tās ievadā “Parma” pārsvaru palielināja līdz 14 punktiem (27:13). Piecas minūtes līdz lielajam pārtraukumam Janičenoks ar precīzu divpunktnieku samazināja starpību vairs tikai līdz sešiem punktiem (24:30), bet pēc tam mājinieki atkal veica nelielu izrāvienu.

Tiesa, Latvijas komanda otrās ceturtdaļas vidū uz brīdi atkal demonstrēja sekmīgāku sniegumu, jo trīs minūtes līdz tā beigām pēc Labucka soda metiena tablo vēstīja rīdziniekiem vairs tikai piecu punktu deficītu (29:34). Tomēr noslēgumā “VEF Rīga” vienībā atkal iestājās kritums, turklāt pēc tam laukumā pirmo reizi šosezon devās Vecvagars. Neveiksmīgas otrās ceturtdaļas beigas rīdziniekiem lielajā pārtraukumā lika doties ar 16 punktu deficītu (33:49).

Mača gaita otrajā puslaikā gan nemainījās, jo tā sākumā mājinieku pārsvars pirmo reizi pieauga jau līdz 20 punktiem (53:33). Nekas “VEF Rīga” basketbolistu sniegumā neliecināja, ka spēles ritējums varētu mainīties. “Parma” stabili turējās aptuveni 20 punktu attālumā, turklāt ceturtajā ceturtdaļā mājinieku pārsvars pieauga vēl par dažiem punktiem.

Jau ilgu laiku pirms finālsvilpes bija zināms, ka “VEF Rīga” komandu gaida zaudējums, jo “Parma” ļoti pārliecinoši noturēja vadību, nedodot rīdziniekiem nekādus argumentus.

Mača otrajā pusē laukumā nedevās “VEF Rīga” meksikāņu saspēles vadītājs Alekss Peress, kuru bija piemeklējušas veselības likstas.

Savukārt Gražulis šajā spēlē laukumā pavadīja 20 minūtes un 41 sekundi, kuru laikā iemeta četrus punktus. Latvijas basketbolists grozā raidīja divus no četriem divpunktu metieniem, bet vienīgais viņa tālmetiens lidoja grozam secen. Tāpat viņa rēķinā četras atlēkušās bumbas, viena kļūda, divi bloķēti metieni, viena piezīme, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums un seši efektivitātes punkti.

“VEF Rīga” iepriekšējo maču Vienotajā līgā aizvadīja vien 12.novembrī, kad viesos ar 70:83 piekāpās Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ”. Savukārt nedēļu vēlāk sākās izlašu pārtraukums.

“Parma” bāzējas Permas pilsētā, kas ir netālu no Urālu kalniem. Savulaik šai pilsētai jau bija sava basketbola komanda “Ural Great”, kas sevi pieteica Eiropas mērogā, taču 2008.gadā finansiālu likstu dēļ tā beidza pastāvēt. Savukārt “Parma” klubs tika dibināts 2012.gadā, bet sākotnēji tas sacentās Krievijas superlīgā, kamēr debiju Vienotajā līgā piedzīvoja iepriekšējā sezonā.

Vadoties pēc skatītāju apmeklētības iepriekšējā sezonā un šogad, Permā basketbols ir lielā cieņā. Pagājušajā sezonā šīs pilsētas komandai bija vislabākā mājas spēļu apmeklētība Vienotajā līgā – virs 5000 skatītāju vidēji spēlē, turklāt arī šosezon rādītāji ir līdzīgi.

Pašlaik 24 gadus vecais Gražulis, kurš iepriekš bija spēlējis tikai Latvijā, uz “Parma” pārcēlās pirms šīs sezonas.

Tikmēr Mazurs iepriekš vairākus gadus strādāja tieši “VEF Rīga” sistēmā, bet 2015.gadā kā šī kluba galvenais treneris viņš izcīnīja Latvijas čempiontitulu. Pēc tam viņš strādājis dažādos Krievijas un Gruzijas klubos, bet vasarā ar “Parma” komandu parakstīja līgumu pēc sistēmas 1+2.

Vienotās līgas kopvērtējumā vadībā ar septiņām uzvarām septiņās spēlēs atrodas Maskavas CSKA, kamēr otrā ar sešām uzvarām sešās cīņās ir Mārtiņa Meiera pārstāvētā Kazaņas “Unics”. Savukārt “Parma” tagad ar divām uzvarām astoņos mačos ir desmitā, kamēr “VEF Rīga” ar vienu panākumu septiņās spēlēs ir pēdējā vietā 13 komandu konkurencē.