Latvijas vicečempione basketbolā “VEF Rīga” svētdien VTB Vienotajā basketbola līgā regulārā čempionāta spēlē savā laukumā ar rezultātu 52:82 (12:22, 22:18, 10:15, 8:23) zaudēja spēcīgajai Kazaņas “Unics”.

“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17

“VEF Rīga” sastāvā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Stīvs Zeks, kamēr desmit punktus iemeta Artis Ate.

Savukārt “Unics” rindās ar 21 punktu izcēlās Rejmars Morgans.

Vienību cīņa sākās līdzvērtīgā cīņā, tām apmainoties ar vairākiem precīziem uzbrukumiem. Tiesa, pirmās ceturtdaļas vidū iniciatīvu pārņēma “Unics”, kas ceturksni noslēdza ar 10:0 izrāvienu un atradās drošā vadībā ar 26:12. Otro ceturtdaļu ar precīzu divpunktnieku sāka Andris Misters, bet pirmā puslaika turpinājumā “VEF Rīga” komandai izdevās uzlabot sniegumu un nedaudz atpalicību samazināt – pēdējās pāris minūtēs tā bija vairs tikai septiņi punkti.

Pirmā puslaika pēdējās sekundēs “Unics” gan trāpīja tālmetienu, atpūtā dodoties ar desmit punktu vadību (44:34).

Otrajā puslaikā “VEF Rīga” komandai mainīt cīņas ritējumu neizdevās. Trešajā ceturksnī Kazaņas vienības pārsvars tuvojās 20 punktiem, bet noslēdzošajās desmit minūtēs rīdzinieki pietuvojās līdz 13 punktu atstatumam, tomēr tuvāk netika, noslēgumā “Unics” sasniedzot arī 30 punktu vadību. Mača noslēgumu gan aizkavēja nelieli spēlētāju asumi.

Jau ziņots, ka rīdzinieki iepriekšējā mačā ar 83:93 zaudēja “Ņižņij Novgorod” komandai, visu turnīru ietvaros pārtraucot 13 uzvaru sēriju, kamēr Vienotajā līgā tai bija pieci panākumi pēc kārtas.

Vienotās līgas regulārajā sezonā palikušas vēl trīs spēles un cīņa par iekļūšanu labāko astoņu komandu skaitā, kas nodrošinās dalību “play-off”, ir saasinājusies. Pateicoties piecu panākumu sērijai, “VEF Rīga” ar kopsummā astoņām uzvarām 23 spēlēs (35% panākumu) atrodas kopvērtējuma desmitajā vietā un reāli pretendē uz dalību izslēgšanas turnīrā.

Savukārt devītajā vietā šobrīd ir Saratovas “Avtodor” – tā 20 spēlēs guvusi astoņas uzvaras (40%), bet kārotajā astotajā pozīcijā atrodas Igaunijas čempione Tallinas “Kalev”/”Cramo” (deviņas uzvaras 20 mačos jeb 45% bilance).

Šosezon “Unics” komanda demonstrējusi ļoti kvalitatīvu basketbolu, pašreiz ierindojoties līgas otrajā pozīcijā ar 16 uzvarām 20 spēlēs. Augstāk ir tikai Maskavas CSKA (18-3 bilance). “Unics” šosezon startēja arī ULEB Eirokausa izcīņā, no kura piektdienas vakarā Kazaņas klubs gan izstājās, piedzīvojot zaudējumu pusfināla sērijā ar 0-2 pret Spānijas vienību “Valencia Basket”.

Ar “Unics” komandu “VEF Rīga” basketbolistiem bijušas vairākas tikšanās reizes, bet uzvarēt šo titulēto pretinieku vēl nav izdevies. Daudzkārt gan “vefieši” bijuši ļoti tuvu panākumam, piemēram, pirms diviem gadiem savā laukumā tika zaudēts tikai pagarinājumā.