×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. marts, 2012
Drukāt

“VEF Rīga” pieprasa Baltijas līgai publisku atvainošanos un trešās spēles izdevumu kompensāciju

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” ir nosūtījusi vēstuli Baltijas Basketbola līgas (BBL) vadībai, prasot izvērtēt tās tiesnešu kvalifikāciju, publiski atvainoties “VEF Rīgai” par ceturtdaļfināla otrajā spēlē starp “VEF Rīga” un “Kalev/Cramo” tiesnešu pieļauto rupjo kļūdu, kas izšķīra spēles rezultātu, kā arī kompensēt līdz ar trešo spēli nepamatoti radušos izdevumus, informēja kluba direktora Laila Spaliņa.

Iepriekš minētās 24.marta spēles pēdējā sekundē “VEF Rīga” spēlētājs Kēritss Miledžs iemeta trīspunktu metienu, ko nekavējoties apliecināja arī divu epizodei tuvāko laukuma tiesnešu žesti, kā arī video un foto attēlos redzamais, taču pēc īsas apspriedes tiesneši savu lēmumu, balstoties uz nevienam nezināmiem argumetniem, mainīja, izšķiroši ietekmējot spēles rezultātu. Līdz ar to “VEF Rīga” sportiski godīgā spēlē nopelnītā uzvara tikai nepamatoti atņemta. Lai arī “VEF Rīga” pēc spēles centās BBL nolikuma noteiktajā kārtībā iesniegt protestu par tiesnešu lēmumu Miledža metienu ieskaitīt divu punktu vērtībā, spēles protokols līdz ar mača beigu signālu milzu steigā tika parakstīts un ne tiesneši, ne spēles komisārs vairs nebija atrodami. Tāpat tikai BBL zināmu iemesu dēļ oficiālo perosnu uzvārdi nekavējoties tikai izņemti arī no spēles protokola. Diemžēl situāciju neatrisināja arī vēršanās pie līgas direktora Romualda Brazauska.

“VEF Rīga” šādu situāciju uzskata par nepieņemamu, profesionālai sporta organizācijai nepieļaujamu un nekavējoties risināmu. Īpaši uzmanības vērts ir fakts, ka līdzīgā strīdīgā situācijā BBL nokļauva jau pirms diviem gadiem Četru Fināla spēlē starp basketbola klubiem “Ventspils” un “Siauliai”. Diemžēl pēc sestdienas notikumiem ar nožēlu jāsecina, ka situācija nebūt nav uzlabojusies. Rupjas tiesnešu kļūdas turpina izlemt atbildīgu spēļu rezultātu.

Tā kā “VEF Rīgai” BBL spēles oficiālo amatpersonu dēļ nebija iespējams iesniegt protestu un pamatot tiesniešu kļūdu, taču ņemot vērā, ka pierādījumi tai ir acīmredzami un publiski pieejami, tādējādi apliecinot “VEF Rīga” uzvaru otrajā BBL ceturtdaļfināla spēle, Latvijas čempionvienība pieprasa publisku BBL atvainošanos, kā arī 31.marta spēles “Arēnā Rīga” izdevumu kompensāciju. Ja “VEF Rīgai” nebūtu “nozagta” uzvara un spēle 31.martā nebūtu nepieciešama.

Vēstulē “VEF Rīga” lūdz BBL atbildīgi izvērtēt radušos situāciju, lai klubs varētu pieņemt izsvērtu lēmumu tajā skaitā par dalību BBL nākamajās sezonās, kas pēc “VEF” domām ir nepieciešama turnīra  konkurētspējai un basketbola popularitātei reģionā, ko apliecina arī kluba vēlme Rīgā šogad rīkot BBL Četru finālu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+